۲۱:۲۳ – ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۱:۲۳ – ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  سارا شاه آبادی با بیان اینکه تاکنون ۷ محموله واکسن کرونا وارد استان شده است افزود: بیش از ۷۰ درصد کادر درمان واکسینه شده اند.او گفت: هم اکنون کار واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان، سالمندان، جانبازان […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  سارا شاه آبادی با بیان اینکه تاکنون ۷ محموله واکسن کرونا وارد استان شده است افزود: بیش از ۷۰ درصد کادر درمان واکسینه شده اند.
او گفت: هم اکنون کار واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان، سالمندان، جانبازان بالای ۵۰ درصد و اعضای نظام پزشکی در حال انجام است.
معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه اولویت بندی واکسیناسیون بر اساس دستور العمل وزارت بهداشت است افزود: بازرسان بهداشت و درمان بر انجام واکسیناسیون نظارت دارند و اسامی افراد بر اساس کارت نظام پزشکی و معرفی نامه به اکیپ‌های واکسیناسیون تحویل داده می‌شود.
او با اشاره به اینکه تاکنون افرادی که در استان واکسینه شده اند دچار عارضه غیر معمولی نشده اند گفت: تب، لرز، بدن درد از علائم زدن این واکسن است که نشان دهنده فعالیت سیستم ایمنی بدن و اثر بخش بودن آن است.
شاه آبادی افزود: با مصرف مایعات گرم و گرم نگه داشتن بدن بعد از واکسیناسیون می‌توان این علائم را طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت از بین برد.
انتهای  پیام/ز

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف بیش از ۱۸ تن کود شیمایی احتکار شده در گیلانغرب