متخصص تغذیه روس در خصوص ماهیت عناصر موجود در سیب و تأثیر آن بر سلامتی، اظهار کرد: سیب یک محصول سالم به شمار می‌رود و دارای مقادیر زیادی فیبر است که وجود آن برای عملکرد روده ضروری است. همچنین این میوه پرطرفدار حاوی آهن بوده و برای کسانی که گوشت مصرف نمی‌کنند منبع خوبی از […]

متخصص تغذیه روس در خصوص ماهیت عناصر موجود در سیب و تأثیر آن بر سلامتی، اظهار کرد: سیب یک محصول سالم به شمار می‌رود و دارای مقادیر زیادی فیبر است که وجود آن برای عملکرد روده ضروری است. همچنین این میوه پرطرفدار حاوی آهن بوده و برای کسانی که گوشت مصرف نمی‌کنند منبع خوبی از آهن محسوب می‌شود.

اولگا اشمیلوا، افزود: سیب، به خصوص سیب‌هایی که غیر شیرین اند، دارای مقدار اندکی فروکتوز هستند و گزینه مناسبی برای افرادی که از اضافه وزن رنج می‌برند و مقاومت به انسولین دارند، محسوب می‌شوند، چرا که این افراد میزان زیادی گلوکز دریافت نمی‌کنند و بار لوزالمعده به حداقل می‌رسد.

وی تصریح کرد: من فکر می‌کنم ویژگی‌های ذکر شده برای گنجاندن سیب در رژیم غذایی هر روزه کافی است و من به عنوان یک متخصص تغذیه خوردن سیب را به صورت میان وعده توصیه می‌کنم، چرا که دارای کالری اندکی است. ویتامین C موجود در سیب، یک آنتی اکسیدان است که به نوبه خود، نقشی اساسی در پیشگیری از سرطان دارد.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کالاهای اساسی به اندازه کافی در استان وجود دارد/ تشدید نظارت بازرسان بر بازار و نحوه توزیع محصولات