به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار محمد شرفی امروز در جلسه قرارگاه اربعین که در پایانه مرزی خسروی برگزار شد، اظهار داشت: سال‌های متمادی است که ملت عاشورایی کشور و بسیاری دیگر از مسلمانان جهان در ایام اربعین روانه کربلای معلی می‌شوند و با حضرت سیدالشعهدا تجدید عهد و پیمان می‌کنند. وی ادامه داد: […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار محمد شرفی امروز در جلسه قرارگاه اربعین که در پایانه مرزی خسروی برگزار شد، اظهار داشت: سال‌های متمادی است که ملت عاشورایی کشور و بسیاری دیگر از مسلمانان جهان در ایام اربعین روانه کربلای معلی می‌شوند و با حضرت سیدالشعهدا تجدید عهد و پیمان می‌کنند.

وی ادامه داد: مراسم بزرگ اربعین حسینی هر سال پرشور تر از قبل برگزار و به یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی تبدیل شده و چشم‌های بسیاری را به خود خیره کرده است.

جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی با بیان اینکه باید مراسم پرفیض و معنوی اربعین را به حرکتی جهانی تبدیل کنیم، گفت: امام حسین (ع) تنها متعلق به مسلمانان نیست بلکه به همه آزادی‌خواهان جهان تعلق دارد.

شرفی یادآور شد: گسترده‌ترین شکل همکاری فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را می‌توان در راهپیمایی اربعین مشاهده کرد و ما مسئولان هم وظیفه داریم در نهایت توان خدمتگذار زائران و این حرکت عظیم الهی باشیم.

وی گفت: در راهپیمایی عظیم اربعین همبستگی، انسجام و اتحاد بی‌نظیری میان مسلمانان ایجاد می‌شود از این روز باید از فرصت پیش آمده استفاده و سبک زندگی اسلامی را در این راهپیمایی پرشور ارائه و تبلیغ کنیم.

این مقام عالی رتبه انتظامی با بیان اینکه اصلی‌ترین هدف راهپیمایی اربعین اقامه عزای سرور و سالار شهیدان است، افزود: ایجاد روحیه استکبار ستیزی دیگر هدف برپایی از همایش چند میلیونی است که باید بیش از پیش ترویج شود.

شرفی تاکید کرد: یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر توسعه و تقویت راهپیمایی باشکوه اربعین بوده و برای این کار از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کرده و خواهیم کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
هفت نکته خواندنی درباره قیمت پراید صفر کیلومتر/ با این قیمت چه ماشین‌های می‌شود خرید؟

وی در پایان با تقدیر از فرمانده، مدیران و کارکنان انتظامی استان کرمانشاه و دیگر مسئولان و دست‌اندرکاران برگزاری مراسم اربعین به خاطر تلاش‌های شبانه‌روزی در سال های اخیر، ابراز امیدواری کرد با فراهم شدن شرایط در سال آینده شاهد تداوم راهپیمایی دوباره اربعین باشیم.

انتهای پیام/پ