به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار علی‌اکبر جاویدان امروز در جلسه قرارگاه اربعین که در پایانه مرزی خسروی که با حضور سردار سرتیپ پاسدار محمد شرفی جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه از دیرباز قدمگاه زائران حضرت امام حسین (ع) بوده و به بهترین شکل ممکن پذیرای آن‌ها بوده است. […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار علی‌اکبر جاویدان امروز در جلسه قرارگاه اربعین که در پایانه مرزی خسروی که با حضور سردار سرتیپ پاسدار محمد شرفی جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه از دیرباز قدمگاه زائران حضرت امام حسین (ع) بوده و به بهترین شکل ممکن پذیرای آن‌ها بوده است.

وی ادامه داد: در مراسم اربعین سال گذشته و پس از مدت ها مرز خسروی به روی عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باز شد و زائران زیادی از مرز عازم کربلای معلا و عتبات عالیات شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: با حضور شبانه روزی پلیس و دیگر دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی و همکاری بسیار خود ادارات دولتی زائران در نهایت امنیت و احترام به سفر معنوی اربعین حسینی اعزام و به کشور بازگشتند.

وی خاطرنشان کرد: در مراسم اربعین سال گذشته، کرمانشاه علاوه بر آنکه میزبان زائرانی بود که از مرز خسروی به کربلا سفر کردند پذیرای ۸۰ درصد زائرانی بود که مرز مهران در استان ایلام را انتخاب کرده بودند.

جاویدان با اشاره به نصب ۴۲ دستگاه دوربین پایش تصویری در طول مسیر تردد زائران، یادآوری کرد: ۵۰ دوربین اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز در مسیر نصب شده و بستر لازم برای کنترل هوشنمند تردد خودروها فراهم شده است.

رئیس پلیس استان کرمانشاه همچنین با ابراز تاسف از اینکه امسال به خاطر شیوع کرونا سفر معنوی اربعین لغو شد، افزود: با این حال این آمادگی از سوی کرمانشاه وجود دارد تا برای اربعین سال آینده در صورت فراهم بودن شرایط پذیرای تعداد بسیار بیشتری از زائران باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
باید افکار و اندیشه‌های شهید سلیمانی را ترویج کنیم

جاویدان در پایان میزبانی از زائران حضرت سیدالشهدا (ع) را افتخار بزرگی برای مردم کرمانشاه و نیروی انتظامی برشمرد و گفت: برای رفاه حال این عزیزان و سفر ایمن آن‌ها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

انتهای پیام/پ