به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، اولین جلسه ستاد بازی‌های ۲۰۲۲ «هانگ ژو» چین با هدف هماهنگی بیشتر هیأت‌ها برای آمادگی ورزشکاران با حضور مسئولین هیأت‌های ‌ورزشی استان کرمانشاه برگزار شد. عزیزی معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در ابتدای این جلسه با بیان اینکه ورزشکاران کرمانشاهی در دوره قبل مسابقات آسیایی […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، اولین جلسه ستاد بازی‌های ۲۰۲۲ «هانگ ژو» چین با هدف هماهنگی بیشتر هیأت‌ها برای آمادگی ورزشکاران با حضور مسئولین هیأت‌های ‌ورزشی استان کرمانشاه برگزار شد.

عزیزی معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در ابتدای این جلسه با بیان اینکه ورزشکاران کرمانشاهی در دوره قبل مسابقات آسیایی با به دست آوردن ۱۰ مدال رنگارنگ خوش درخشیدند، اظهار داشت: اعتبارات عمرانی و هیأت‌ها با توجه به همین بازی‌ها تعیین می‌شود‌.

وی افزود: با وجود استان‌های قدرتمند کرمانشاه دارای جایگاه سومی است و این مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند، البته حدود یک‌سال و نیم برای آماده شدن وقت داریم.

عزیزی تصریح کرد: در هیأت بوکس نسل طلایی داشتیم‌، ۶ ملی‌پوش داشتیم بعد از مدتی اختلافات باعث از دست دادن ورزشکاران شد انتظار داریم یک سهمیه آسیایی داشته باشیم.

معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه افزود: در بازی‌های آسیایی، پینگ پنگ یک نفر باید حضور داشته باشد، در بازی‌های جانبازان و معلولین توقع داریم ۱۰ سهمیه داشته باشیم در ورزش شنا نیز انتظار می‌رود حداقل سه سهمیه آسیایی به دست آوریم.

وی افزود: نسل طلایی در کاراته داشته‌ایم و توقع می‌رود قطب اصلی کاراته را در دست بگیریم و ۲ سهمیه در بازی‌های آسیایی کسب کنیم، در همه بازی‌ها باید به دنبال کسب سهمیه باشیم، در ورزش کبدی که موفق عمل کردیم انتظار  تلاش بیشتری داریم و که بتوانیم پنج سهمیه را به دست آوریم، حداقل مدال ما در زمینه کبدی مطمئنا برنز خواهد بود.

عزیزی تصریح کرد: در وزنه‌برداری که در المپیاد خوب درخشیدند، در بازی‌های آسیایی سه نفر را پیش‌بینی کرده‌ایم که حضور پررنگ داشته باشیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ثبت ۲ مورد فوت در شبانه روز گذشته

وی اضافه کرد: در ووشو با توجه به برنامه‌ریزی‌ها یک نفر سهمیه باید به دست آوریم، در هندبال شرایط خوبی داریم اما پیش‌بینی مدالی برای این ورزش نداریم  ولی کسب سهمیه مهم است.

عزیزی افزود: در قایقرانی پنج سهمیه و دو مدال پیش‌بینی می‌شود، درکشتی یک سهمیه و یک مدال در والیبال یک سهمیه و یک مدال پیش‌بینی می‌شود و همه این موارد طبق نظر کارشناسان بوده است.

وی در پایان با یادآوری اینکه بازی‌های هانگ‌ژو چین در ۲۷ مردادماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد، تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای بازی‌های آسیایی از امروز باید آغاز شود و ورزشکاران برای تغذیه باید با پزشکان برای استفاده از مکمل‌ها مشورت کنند، که درگیر حاشیه‌ها نشوند و باید از ورزشکاران حمایت شود.

انتهای پیام/پ/ح