آخرین اخبار

اداره راه آهن کرمانشاه تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود

دی ۲۹, ۱۳۹۹

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، راه آهن کرمانشاه پس از دو دهه در ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ با حضور حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری و تعدادی از وزیران دولت دوازدهم افتتاح شد و نخستین مقصد مسافران این ایستگاه, مشهد مقدس بود.

فعالیت هفتگی ایستگاه کرمانشاه که مسافران را به دو مقصد تهران و مشهد مقدس می‌برد ادامه داشت تا اینکه رسانه‌ها از عدم وجود اداره راه آهن در کرمانشاه و مدیریت این ایستگاه در اراک خبر دادند و این در حالی بود که راه آهن کرمانشاه به واسطه اربعین حسینی روزهای شلوغی را داشت.

پس از اطلاع‌رسانی رسانه‌ها مسئولان استان کرمانشاه از پیگیری‌ها برای ایجاد اداره کل راه کرمانشاه خبردادند و هر کدام از مسئولان استانی از قول وزیر راه و شهرسازی یا معاونان وی خبری در رابطه با استقرار اداره راه آهن در کرمانشاه بیان کردند به قول معروف تلاش کردند برای مطرح کردن وعده ایجاد اداره راه آهن از یکدیگر سبقت بگیرند .

به هرحال سه سال از افتتاح راه آهن کرمانشاه گذشت، اما  هیچکدام از وعده‌های مسئولان استان کرمانشاه عملی نشد تا همچنان مدیریت راه آهن کرمانشاه در استانی دیگر قرار داشته باشد و البته مدیریت راه آهن غرب در اراک نیز همراه با حاشیه‌هایی بود.

طرح موضوع افتتاح اداره‌ای با عنوان اداره کل راه آهن غرب در استان همدان، داستان ایستگاه راه آهن کرمانشاه و راه‌اندازی اداره‌ای در این استان را پیچیده‌تر کرد زیرا راه آهن همدان به تهران متصل است و اتصالی به ایستگاه‌های غرب کشور ندارد.

امروز هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه از دیدار با مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران خبرداد و گفت که در این جلسه موضوع تشکیل اداره کل راه آهن کرمانشاه را پیگیری کرده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف ۴۰ راس احشام مسروقه در سرپل ذهاب

تعیین تکلیف استقرار اداره کل راه‌آهن از مطالبات جدی مردم کرمانشاه است که بر اساس پیگیری استاندار کرمانشاه مقرر شد این اداره کل با قول مساعدت مدیرعامل شرکت راه‌آهن کشور تا پایان سال تشکیل شود.

دو ماه تا پایان سال ۱۳۹۹ باقی است و راه آهن کرمانشاه براساس وعده جدید استاندار تا پایان سال و در سومین سالگرد افتتاح آن دارای اداره کل راه آهن خواهد شد.

انتهای پیام/۸۳۲/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×