فریدون یاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، از اجرای طرح سراسری سرشماری پرندگان مهاجر در استان خبرداد و اظهار داشت: این طرح طی دو روز در ۲۱ سایت از جمله تالاب هشیلان کرمانشاه اجرا می‌شود. وی عنوان کرد: آمارهای سالیان قبل نشان از افزایش تعداد پرندگان مهاجر در استان داشت اما دلیل کاهش […]

فریدون یاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، از اجرای طرح سراسری سرشماری پرندگان مهاجر در استان خبرداد و اظهار داشت: این طرح طی دو روز در ۲۱ سایت از جمله تالاب هشیلان کرمانشاه اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: آمارهای سالیان قبل نشان از افزایش تعداد پرندگان مهاجر در استان داشت اما دلیل کاهش پرندگان مهاجر در امسال تغییرات آب و هوایی است.

وی با اشاره به اینکه تالاب هشیلان مهمترین سایت استان برای سرشماری پرندگان مهاجر است گفت: سه روش برای سرشماری پرندگان مهاجر وجود دارد که یک نوع آن روش مستقیم است که از دوربین، تلسکوپ و مشاهده مستقیم چشمی استفاده می‌شود.

یاوری افزود: یک روش دیگر سرشماری حلقه‌گذاری است که مسیر و رد مهاجرت پرندگان مشخص می‌شود و روش سوم به عنوان جدیدترین و کم‌خطاترین روش استفاده از عکس‌های هوایی است.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه بیان کرد: سالانه بیش از ۳۴۰ گونه پرنده به کشور مهاجرت می‌کنند که حدود ۸۰ گونه آن در استان یافت می‌شود.

انتهای پیام/ش

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افزایش نسبی بیماران بستری مربوط به کرونا در کرمانشاه