ایسنا/کرمانشاه معاون اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از اتمام کار بازسازی بقعه احمدبن‌اسحاق تا سه ماه آینده خبر داد. امیرحسین شکرریز در گفت و گو با ایسنا، در خصوص آخرین روند بازسازی بقعه احمدبن‌اسحاق در شهرستان سرپل ذهاب اظهار کرد: این پروژه هم‌اکنون پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی داشته و بر اساس […]

ایسنا/کرمانشاه معاون اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از اتمام کار بازسازی بقعه احمدبن‌اسحاق تا سه ماه آینده خبر داد.

امیرحسین شکرریز در گفت و گو با ایسنا، در خصوص آخرین روند بازسازی بقعه احمدبن‌اسحاق در شهرستان سرپل ذهاب اظهار کرد: این پروژه هم‌اکنون پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی داشته و بر اساس وعده پیمانکار ظرف سه ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

شکرریز با اشاره به فعال بودن پروژه بازسازی بقعه احمد ابن اسحق، ادامه داد: هم اکنون پروژه در مرحله نصب گنبد، نازک‌کاری، سفیدکاری، برق کشی و… است. 

معاون اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس وعده مجری طرح این پروژه هم‌اکنون باید به اتمام رسیده بود، گفت: تصمیم‌گیری مجریان طرح برای تغییر گنبد بقعه و اقدامات مرتبط با ساخت و نصب گنبد جدید، کار ساخت این پروژه را مقداری به تعویق انداخت.

شکرریز با اشاره به اینکه مجموعه اوقاف مجموعه بهره‌بردار این پروژه است، اضافه کرد: هزینه‌های مرتبط با بازسازی بقعه احمدابن اسحق را استانداری، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و اوقاف تامین کرده‌اند و بنیاد مسکن مجری طرح است.

شکریز با بیان اینکه پروژه بازسازی بقعه احمدبن‌اسحاق با زیربنای ۳۵۰۰ متر مربع در شهرستان سرپلذهاب در حال انجام است، ادامه داد: بقعه احمدبن‌اسحاق در جریان زلزله ۷.۳ ریشتری سال ۱۳۹۶ استان کرمانشاه آسیب جدی دید و کار تخریب و بازسازی این بقعه از آبان سال ۱۳۹۷ آغاز شد.

انتهای پیام

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جزئیات بسته بیمه طلایی فرهنگیان بزودی اعلام می‌شود/ طرح‌های جدید مسکن و سفر معلمان در راه است