هوشنگ بازوند بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه پتروشیمی اسلام آباد غرب در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان اظهار کرد: این پروژه بزرگترین طرح سرمایه گذاری در استان کرمانشاه است. وی افزود: پتروشیمی اسلام آباد غرب یکی از آرزوهای اقتصادی استان بوده که پس از […]

هوشنگ بازوند بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه پتروشیمی اسلام آباد غرب در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان اظهار کرد: این پروژه بزرگترین طرح سرمایه گذاری در استان کرمانشاه است.

وی افزود: پتروشیمی اسلام آباد غرب یکی از آرزوهای اقتصادی استان بوده که پس از راه اندازی آن حداقل چهار هزار و ۵۰۰ شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌شود.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: ظرفیت تولیدی پتروشیمی اسلام آباد غرب ۹۵۶ هزار تن بوده که در راستای تکمیل زنجیره‌ی ارزش از گاز طبیعی به محصول ارزشمند پلی پروپیلن خواهیم رسید.

بازوند با بیان اینکه این پروژه محصول سال‌ها رایزنی است، گفت: پتروشیمی اسلام آباد غرب به منظور توسعه و تکمیل صنایع پایین دستی و اشتغالزایی پایدار بوده که اولین طرح بر پایه فناوری و دانش صد در صدی متخصصان ایرانی است.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: پروژه پتروشیمی اسلام آباد غرب تحولی جدی در اقتصاد استان به ویژه در مناطق جنگی و زلزله زده ایجاد می‌کند.

گفتنی است، حجم سرمایه گذاری این پروژه معادل سه پتروشیمی دیگر استان کرمانشاه است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ثبت سه مورد فوت بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه