به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی اکبر جاویدان ظهر امروز در جلسه قرارگاه اربعین که در پایانه مرزی خسروی و با حضور سردار سرتیپ پاسدار محمد شرفی جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا برگزار شد، اظهار کرد: کرمانشاه از دیرباز قدمگاه زائران امام حسین (ع) بوده و به بهترین شکل ممکن پذیرای آنها بوده است. وی […]

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی اکبر جاویدان ظهر امروز در جلسه قرارگاه اربعین که در پایانه مرزی خسروی و با حضور سردار سرتیپ پاسدار محمد شرفی جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا برگزار شد، اظهار کرد: کرمانشاه از دیرباز قدمگاه زائران امام حسین (ع) بوده و به بهترین شکل ممکن پذیرای آنها بوده است.

وی افزود: در مراسم اربعین سال گذشته و پس از مدت‌ها مرز خسروی به روی عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باز شد و زائران زیادی از مرز خسروی عازم کربلای معلی و عتبات عالیات شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: با حضور شبانه روزی پلیس و دیگر دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی و همکاری بسیار خوب ادارات دولتی زائران در نهایت امنیت و احترام به سفر معنوی اربعین حسینی اعزام و به کشور بازگشتند.

جاویدان خاطرنشان کرد: در مراسم اربعین سال گذشته، کرمانشاه علاوه بر آنکه میزبان زائرانی بود که از مرز خسروی به کربلا سفر کردند پذیرای ۸۰ درصد زائرانی بود که مرز مهران در استان ایلام را در سامانه سماح انتخاب کرده بودند.

وی با اشاره به نصب ۴۲ دستگاه دوربین پایش تصویری در طول مسیر تردد زائران، یادآوری کرد: ۵۰ دوربین اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز در مسیر نصب شده و بستر لازم برای کنترل هوشمند تردد خودروها فراهم شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با ابراز تأسف از اینکه امسال به خاطر شیوع کرونا سفر معنوی اربعین لغو شد، گفت: با این حال این آمادگی از سوی کرمانشاه وجود دارد تا برای اربعین سال آینده در صورت فراهم بودن شرایط پذیرای تعداد بسیار بیشتری از زائران باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
توزیع ۵ هزار ماسک رایگان در بازار روز‌های کرمانشاه

وی میزبانی از زائران حضرت سیدالشهدا (ع) را افتخار بزرگی برای مردم کرمانشاه و نیروی انتظامی برشمرد و افزود: برای رفاه حال این عزیزان و سفر ایمن آنها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.