فرمانده انتظامی استان با اشاره به وجود زیرساخت‌های لازم در مرز خسروی، گفت: پلیس کرمانشاه برای کنترل تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین از این مرز آمادگی دارد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار علی اکبر جاویدان در جلسه قرارگاه اربعین که با حضور سردار محمد شرفی جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در […]

فرمانده انتظامی استان با اشاره به وجود زیرساخت‌های لازم در مرز خسروی، گفت: پلیس کرمانشاه برای کنترل تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین از این مرز آمادگی دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار علی اکبر جاویدان در جلسه قرارگاه اربعین که با حضور سردار محمد شرفی آمادگی پلیس کرمانشاه برای تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین از مرز خسرویجانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در پایانه مرزی خسروی برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه از دیرباز قدمگاه زائران حضرت امام حسین (ع) بوده و به بهترین شکل ممکن پذیرای آن‌ها بوده است.

وی افزود: در مراسم اربعین سال گذشته و پس از مدت‌ها مرز خسروی به روی عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باز شد و زائران زیادی از این مرز عازم کربلای معلی و عتبات عالیات شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با حضور شبانه روزی پلیس و دیگر دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی و همکاری بسیار خوب ادارات دولتی زائران در نهایت امنیت و احترام به سفر معنوی اربعین حسینی اعزام و به کشور بازگشتند.

سردار جاویدان با اشاره به نصب ۴۲ دستگاه دوربین پایش تصویری در طول مسیر تردد زائران، اظهار داشت: ۵۰ دوربین اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز در مسیر نصب شده و بستر لازم برای کنترل هوشنمند تردد خودرو‌ها فراهم شده است.

وی همچنین با ابراز تاسف از اینکه امسال به خاطر شیوع کرونا سفر معنوی اربعین لغو شد، افزود: با این حال این آمادگی از سوی کرمانشاه وجود دارد تا برای اربعین سال آینده در صورت فراهم بودن شرایط پذیرای تعداد بسیار بیشتری از زائران باشد.

سردار جاویدان میزبانی از زائران حضرت سیدالشهدا (ع) را افتخار بزرگی برای مردم کرمانشاه و نیروی انتظامی برشمرد و گفت: برای رفاه حال این عزیزان و سفر ایمن آن‌ها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
از خوردن شیرینی جات رنگی بپرهیزید