به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، احمدی مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان گفت : گل‌های تولیدی در استان کرمانشاه شامل گل‌های زینتی، آپارتمانی، درختچه‌های زینتی و گل‌های شاخه بریده است. او انواع گل‌های زینتی استان را شامل گل رز، آنتوریم، آلسترومریا و ژربرا برشمرد و گفت : بیشترین گل زینتی تولیدی در […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، احمدی مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان گفت : گل‌های تولیدی در استان کرمانشاه شامل گل‌های زینتی، آپارتمانی، درختچه‌های زینتی و گل‌های شاخه بریده است.

او انواع گل‌های زینتی استان را شامل گل رز، آنتوریم، آلسترومریا و ژربرا برشمرد و گفت : بیشترین گل زینتی تولیدی در استان کرمانشاه گل رز است که محبوبیت بیشتری در بین مردم دارد.

او با اشاره به فعالیت ۳۱ گلخانه گل‌های زینتی در استان کرمانشاه افزود: از این تعداد ۸ گلخانه مربوط به تولید گل رز و آلسترومریا است.

احمدی به حمایت از کسب و کار‌ها در زمینه تولید گل اشاره کرد و افزود: برای توسعه فعالیت گلخانه‌ها تسهیل در صدور مجوز در اولویت قرار گرفته و با حذف استعلامات زمان صدور مجوز گلخانه‌ها از یک ماه به ۷ روز کاهش پیدا کرده است.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان به پرداخت تسهیلات با هدف ایجاد گلخانه‌ها هم اشاره کرد و گفت: برای احداث گلخانه تا ۸۰ درصد هزینه راه اندازی تسهیلات ۱۲ درصد با بازپرداخت ۵ ساله تعلق می‌گیرد .

انتهای پیام/د

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف 46 قبضه سلاح در کرمانشاه