به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه پتروشیمی اسلام آباد غرب در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان گفت : این پروژه بزرگترین طرح سرمایه گذاری در استان کرمانشاه است. او گفت : پتروشیمی اسلام آباد غرب یکی از آرزو‌های اقتصادی استان بوده […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه پتروشیمی اسلام آباد غرب در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان گفت : این پروژه بزرگترین طرح سرمایه گذاری در استان کرمانشاه است.

او گفت : پتروشیمی اسلام آباد غرب یکی از آرزو‌های اقتصادی استان بوده که پس از راه اندازی آن حداقل چهار هزار و ۵۰۰ شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌شود.

استاندار کرمانشاه افزود: ظرفیت تولیدی پتروشیمی اسلام آباد غرب ۹۵۶ هزار تن بوده که در راستای تکمیل زنجیره‌ی ارزش از گاز طبیعی به محصول ارزشمند پلی پروپیلن خواهیم رسید.

بازوند با بیان اینکه این پروژه محصول سال‌ها رایزنی است، افزود: پتروشیمی اسلام آباد غرب به منظور توسعه و تکمیل صنایع پایین دستی و اشتغالزایی پایدار بوده که اولین طرح بر پایه فناوری و دانش صد در صدی متخصصان ایرانی است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: پروژه پتروشیمی اسلام آباد غرب تحولی جدی در اقتصاد استان به ویژه در مناطق جنگی و زلزله زده ایجاد می‌کند.

او گفت: حجم سرمایه گذاری این پروژه معادل سه پتروشیمی دیگر استان کرمانشاه است .

انتهای پیام/د

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرونا باعث سردمزاجی می‌شود