«فرهاد مجیدی ماجرای محمد دانشگر را آن قدر طول داد تا بالاخره از موضع قدرت او را ببخشد. شاید خیلی‌ها انتظار داشتند داستان تنبیه این بازیکن پیش از اعزام استقلال به جده برای حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به پایان برسد و مجیدی با توجه به نیاز تیمش از گناه دانشگر بگذرد اما […]

«فرهاد مجیدی ماجرای محمد دانشگر را آن قدر طول داد تا بالاخره از موضع قدرت او را ببخشد. شاید خیلی‌ها انتظار داشتند داستان تنبیه این بازیکن پیش از اعزام استقلال به جده برای حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به پایان برسد و مجیدی با توجه به نیاز تیمش از گناه دانشگر بگذرد اما فرهاد دست به ریسک بزرگی زد و بدون این مدافع میانی راهی عربستان شد. استقلال در ساختار دفاعی مشکل داشت و این را همه می‌دانستند. این ضعف در مسابقات گروهی هم حسابی حس شد؛ جایی که مثلا الدحیل قطر در دو بازی رفت و برگشت شش بار دروازه استقلال را باز کرد. با این حال مجیدی از ریسکی که کرد نتیجه گرفت؛ چراکه به هر حال آبی‌پوشان به‌ عنوان صدرنشین از مرحله گروهی بالا رفتند. در چنین شرایطی راحت‌تر می‌شد پرونده دانشگر را بازبینی کرد. به این ترتیب جلسه مشترکی بین مربی و بازیکن تشکیل شد و نهایتا او با عذرخواهی از کادر فنی و سایر نفرات تیم مجوز حضور در تمرینات را دریافت کرد.

حالا دانشگر بسیار خوب، بهتر از هر زمان دیگری دریافته است که سرمربی تیمش با او شوخی ندارد و اگر قرار به تکرار تخلف باشد، در مجازات این بازیکن یا هیچ فرد دیگری تعلل نخواهد کرد. وقتی یک مربی حاضر می‌شود در تورنمنت مهم آسیایی با فهرست ناقص حاضر شود، این یعنی تصمیم قطعی‌اش را برای اولویت‌دادن به نظم و انضباط تیمی گرفته است. حالا گوشی دست همه بازیکنان آمده؛ مخصوصا خود دانشگر که در یک‌سوم پایانی فصل باید جبران مافات کند و تلافی روزهای غیبتش را دربیاورد. می‌گویند بدن او خیلی آماده نیست و فعلا باید زیر نظر مربی بدن‌ساز به‌ طور اختصاصی کار کند. با این همه فرصت زیادی باقی نمانده و لازم است دانشگر زودتر آماده شود. داربی، مسابقات جام‌ حذفی و هفته‌های پایانی و سرنوشت‌ساز لیگ در راه هستند.»

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
قطار کرونا در کرمانشاه همچنان مسافر می‌برد/ هفت فوتی طی ۲۴ساعت گذشته