کرمانشاه امسال ۲ روز ناسالم داشت
کرمانشاه امسال ۲ روز ناسالم داشت
  • فرنیوز 1
  • 30 دی 1399
  • ۰

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، فریدون یاوری مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به مناسبت ۲۹ دی‌ماه روز هوای پاک،گفت : خوشبختانه در طول ۱۰ ماه اول امسال تنها ۲ روز هوا در وضعیت اضطراری و غیراستاندارد بوده است.

او با بیان اینکه استاندار به معنی فقدان آلودگی نیست، گفت : معمولا این دو روز هوای ناسالم ناشی از ذرات گرد و غبار و صرفا از نظر ذرات بوده و به خاطر گاز‌ها و آلاینده‌های صنعتی نبوده است.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه افزود: هر روز ۱۱ صبح داده‌ها پایش می‌شوند اگر چنانچه مشکوک به شرایط غیراستاندارد باشد به مدیریت بحران اعلام می‌شود، آلودگی‌ها خارج از شرایط استاندارد را حتما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

یاوری به وجود ۹ ایستگاه سنجش کنترل کیفی هوا در سطح استان اشاره کرد و افزود: شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل‌ذهاب، اسلام‌آباد غرب، پاوه، کنگاور (به عنوان مبادی خروجی گرد و غبار) هر کدام یک ایستگاه دارند.

او ادامه داد: در سطح شهر کرمانشاه، یک ایستگاه در پالایشگاه، یک ایستگاه در میدان غدیر، یک ایستگاه در استانداردی و ایستگاه دیگری در بلوار شهید بهشتی داریم.

یاوری در خصوص آلودگی صنعتی شهر کرمانشاه، گفت: واحد‌های عمده صنعتی سطح استان در بخش آزمایشگاه بررسی می‌شوند و واحد‌های که از نظر آلودگی هوا مشکل دارند به شکل آنلاین از طریق تعبیه سنسور‌های روی دودکش آن‌ها کنترل می‌شوند.

او از شهروندان خواست از زباله‌سوزی برای حفظ هوای پاک خودداری کنند و افزود: شهروندان به هیچ عنوان مبادرت به سوزاندن لاستیک نکنند، این امر بسیار خطرناک است و ترکیبات سرطان‌زا تولید می‌کند .

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حال سفره‌ و معیشت مردم خوب نیست

انتهای پیام/د


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط