به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی دادسرای کرمانشاه، شهرام کرمی اظهار داشت: افزایش ورودی پرونده به شعب دادسرا به علت شرایط اجتماعی و اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه دشمنان و شیوع بیماری کروناست ولی با پیگیری‌ها آمار پرونده‌های مختومه بیشتر از پرونده‌های ورودی شده است. وی با بیان اینکه در سال گذشته، […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی دادسرای کرمانشاه، شهرام کرمی اظهار داشت: افزایش ورودی پرونده به شعب دادسرا به علت شرایط اجتماعی و اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه دشمنان و شیوع بیماری کروناست ولی با پیگیری‌ها آمار پرونده‌های مختومه بیشتر از پرونده‌های ورودی شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته، ۴۸ هزار و ۳۹۵ پرونده به شعب تحقیق (دادیاری، دادستانی و بازپرسی) استان کرمانشاه وارد شد، گفت: ۸۷۰۶ پرونده نیز موجودی از قبل داشتیم و تعداد پرونده‌های ورودی به این شعب هم به نسبت سال قبل آن افزایشی ۲۵ درصدی داشت.

دادستان کرمانشاه افزود: براین اساس، تعداد ۵۰ هزار و چهار مورد از این پرونده‌ها در این مدت مختومه شد که نسبت به سال ماقبل آن ۳۴ درصد افزایش داشت.

وی مجموع تعداد پرونده‌های مانده در این شعب را طی سال گذشته ۷۰۹۷ پرونده اعلام کرد که حاکی از کاهش ۱۸ درصدی این تعداد نسبت به مشابه ماقبل آن است.

به گفته این مسئول عملکرد شعب تحقیق دادسرای کرمانشاه در این مدت بیش از ۲۱۰ درصد رشد داشته است.

کرمی به تشریح عملکرد شعب اجرای احکام کیفری دادسرای استان کرمانشاه پرداخت و گفت: طی سال گذشته ۱۰ هزار و ۴۷۱ پرونده در شعب اجرای احکام کیفری موجودی داشتیم و ۱۶ هزار و ۲۳۰ پرونده هم به این شعب وارد شد.

وی تعداد پرونده‌های مختومه در این شعب را ۱۷ هزار و ۹۱۸ پرونده اعلام کرد که نسبت به مشابه قبل آن افزایش داشته است.

دادستان کرمانشاه تعداد پرونده‌های مانده این شعب را نیز با کاهش ۱۶ درصدی نسبت به سال قبل ۸۷۸۳ فقره عنوان کرد و گفت: مجموعاً در شعب اجرای احکام کیفری دادسرا بیش از ۷۵۰ درصد افزایش عملکرد مثبت داشته‌ایم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بهره برداری از دستگاه سی تی اسکن بیمارستان پاوه

وی بیان کرد: در بخش شعب شورای حل اختلاف در دادسرا هم طی سال ۱۳۹۹ جمعاً ۶۳۵۹ فقره پرونده ورودی داشتیم و تعداد ۷۵۸ پرونده نیز از قبل مانده بود.

کرمی تأکید کرد: از این پرونده‌ها تعداد ۶۹۳۷ فقره مختومه شد و جمعا ۱۹۱ پرونده دیگر هم باقی ماند.

مدعی العموم استان گفت: از  عملکرد بخش شعب شورای حل اختلاف هم طی سال گذشته رشدی ۱۹۰ درصدی داشته است.

وی افزود: در راستای دستورالعمل رئیس قوه قضاییه مبنی بر رسیدگی سریع به پرونده‌های مسن، تعداد این پرونده‌ها در شعب تحقیق در پایان سال ۱۳۹۸ تعداد ۲۳۶۷ فقره بوده که با کاهش چشمگیری به ۲۲۰ فقره در پایان سال ۱۳۹۹ رسیده شده است. 

انتهای پیام/۸۳۱/ش