به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، شهریار بهنیا امروز در جمع اصحاب رسانه، با اشاره به پهنای یک رابایتی اینترنت ورودی به استان، اظهار داشت: مشترکان تنها ۲۲ درصد از ورودی پهنای باند استان را مصرف می‌کنند. وی با بیان اینکه همه شهرستان‌های استان به شبکه فیبر نوری پیوسته‌اند، افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا، […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، شهریار بهنیا امروز در جمع اصحاب رسانه، با اشاره به پهنای یک رابایتی اینترنت ورودی به استان، اظهار داشت: مشترکان تنها ۲۲ درصد از ورودی پهنای باند استان را مصرف می‌کنند.

وی با بیان اینکه همه شهرستان‌های استان به شبکه فیبر نوری پیوسته‌اند، افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا، در استان به بیش از سه هزار و ۵۰۰ مدرسه، دانش اموزان، مدیران و معلمان، مراکز علمی و اساتید دانشگاهی اینترنت  رایگان داده است.  

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه در ادامه با اشاره به برنامه ششم توسعه مبنی بر اینکه تا پایان این برنامه باید ۸۰ درصد از روستاهای کشور به اینترنت شبکه ملی متصل باشند، گفت: اکنون ۸۸ درصد روستاهای کرمانشاه دارای شبکه اینترنت است و تا پایان سال ۱۴۰۰ یعنی زمان پایان برنامه ششم توسعه همه روستاهای استان صاحب اینترنت می شوند.

وی همچنین با بیان اینکه در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار کارت تلفن همراه فعال  وجود دارد، بیان داشت: ۹۳ درصد دارندگان کارت فعال استان دارای حساب بانکی اینترنتی هستند و همراه اول پرمصرف‌ترین و ایرانسل سریع‌ترین لابراتور اینترنتی استان است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه نیز، گفت: از زمان شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان خرید اینترنتی سه برابر شده است و ۳۶ درصد دارندگان سیم کارت فعال خرید اینترنتی انجام می‌دهند.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
چراغ این خیمه 20 سال روشن است/ روزه داران بفرماییدافطار