پرویز ایده‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: مطالبات مردم در زمینه استفاده از آب سد داریان در سال‌های گذشته در دستور کار بوده و امسال به صورت جدی پیگیری شد. وی عنوان کرد: هفته گذشته موافقت با تخصیص ۱۲ میلیون مترمکعب ابلاغ شد که ۱۱۴۰ هکتار از اراضی منطقه از آب […]

پرویز ایده‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: مطالبات مردم در زمینه استفاده از آب سد داریان در سال‌های گذشته در دستور کار بوده و امسال به صورت جدی پیگیری شد.

وی عنوان کرد: هفته گذشته موافقت با تخصیص ۱۲ میلیون مترمکعب ابلاغ شد که ۱۱۴۰ هکتار از اراضی منطقه از آب این سد بهره‌مند می‌شوند.

ایده‌پور با بیان اینکه این موضوع در زمینه بهبود و توسعه باغات جدید قابل اهمیت است گفت: امید داریم دستگاه‌های مجری بتوانند بستر مناسب را برای توسعه باغات فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه این موضوع در سفر رئیس قوه قضاییه به پاوه مورد تأکید بود افزود: موافقت با تخصیص آب از سد داریان در ۲۳ دی به استاندار ابلاغ شد و استاندار نیز در ۲۷ دی ماه به تمام دستگاه‌های اجرایی به ویژه فرماندار پاوه ابلاغ کرد.

یکی از مطالبات مردم پاوه تخصیص آب به باغات مجاور سد داریان است که در سفر رئیس قوه قضاییه به این شهرستان مورد تأکید قرار گرفت.

براساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی برای آبیاری ۱۳۰۰ هکتار از باغات این منطقه حدود ۱۲ میلیون مترمکعب آب نیاز است.

انتهای پیام/۸۳۲/ ز

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جهانگیری: حفاظت از جنگل‌های زاگرس باید دغدغه و وظیفه همه دستگاه‌های حاکمیتی و مردم باشد