به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، درحالی نزدیک به یک سال است که ویروس منحوس کرونا مهمان کشورمان شده که در این دوره افزایش اطلاعات مسئولان بهداشت و درمان کشور نسبت به عملکرد و رفتار ویروس کووید ۱۹ بسیار بهتر از روزهای ابتدایی شده و تاجایی که پیش‌رفته‌ایم که متخصصان کشورمان درحال ساخت واکنس برای […]

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، درحالی نزدیک به یک سال است که ویروس منحوس کرونا مهمان کشورمان شده که در این دوره افزایش اطلاعات مسئولان بهداشت و درمان کشور نسبت به عملکرد و رفتار ویروس کووید ۱۹ بسیار بهتر از روزهای ابتدایی شده و تاجایی که پیش‌رفته‌ایم که متخصصان کشورمان درحال ساخت واکنس برای مقابله با آن هستند.

در این دوره علاوه بر تحقیقات و پژوهش‌های علمی برای رسیدن به دارو و واکسن‌های مؤثر در این زمینه مهمترین راهکاری که مسئولان نسبت به مدیریت شرایط همه‌گیری کرونا و شکست چرخه همه‌گیری ویروس منحوس ارایه کردند طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و ایجاد محدودیت‌های تردد میان استان‌ها و مناطق درگیر بوده است.

برهمین اساس با ورود به فصل زمستان و برآورد آغاز موج سوم شیوع کرونا در کشورمان مسئولان ستاد مرکزی کرونا محدودیت‌های هدفمند و دقیقی را اجرایی کردند که براساس آن نه تنها تردد در میان مناطق درگیر کرونا محدود شد بلکه درتمامی شهرهای کشور محدودیت ساعتی تردد نیز به اجرا در آمد.

اجرای این محدودیت‌ها در نیمه دی ماه گذشته باعث شد تا سیر صعودی بیماری در این دوره که باعث ثبت تعداد سه رقمی متوفیان ناشی از بیماری کرونا شده بود در یک بازه ۱۴ روزه یکباره به ارقامی کمتر از ۱۰۰ در روز برسد.

مسئولان بهداشت و درمان در این زمینه معتقدند اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی همچنین درکنار اجرای طرح‌های مختلف از سوی سپاه‌پاسداران که مهمترین آنها طرح «شهید سلیمانی» بود  نقش بسزایی داشت تاجایی که اغلب این مسئولان اعلام کردند این روند فرصتی قابل توجه در اختیار کادر درمانی کشورمان قرار داد تا بتوانند بعد از نزدیک به ۱۰ ماهه مبارزه گسترده با این ویروس منحوس دوباره توانشان را بازیابی کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
شناسایی ۳ مورد کرونای آفریقایی در ایران/صدای پای ویروس هندینزدیک است

به‌هرحال در آخرین هفته دیماه و قبل از ورود به دومین ماه از فصل زمستان ۱۳۹۹ آمارهای رسمی نشان داد تنها ۱۰ شهرستان از کل شهرستان‌های کشورمان اکنون در محدوده پرریسک کرونایی یعنی قرمز قرار دارند و بخش عمده‌ای از کشور هم در منطقه آبی رنگ شیوع کرونا قرار گرفته است.

به‌این ترتیب آخرین آمارهای رسمی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت نشان می‌دهد تا تاریخ ۲۹/۱۰/۱۳۹۹ متاسفانه ۵۶۸۸۶ نفر از هموطنان به دلیل ابتلا به فوت شده‌اند و در همین گزارش تعداد بهبود یافتگان از ابتدای شروع همه‌گیری نیز ۱۱۲۵۴۹۹ نفر اعلام شده است. البته تغییر معنادار تعداد موارد ثبت شده از ابتلای جدید به ویروس کرونا در برخی مناطق حکایت از شکنندگی اوضاع داشته که می‌طلبد هموطنان دقت نظر بیشتر نسبت به اجرای پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند.

در همین حال آخرین اطلاعات منتشر شده امروز نشان می‌دهد ۱۰ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۵۲ شهر در وضعیت آبی قرار دارند که این ۱۰ شهر قرمز رنگ از نظر شیوع ویروس کرونا  در استان مازندران عبارتند از  آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدونکنار، قائمشهر و نکا .

از سوی دیگر آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی پنج هزار و ۹۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۵۱۸ نفر بستری شده‌اند و متاسفانه با فوت ۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در همین دوره؛ تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶ هزار و ۹۷۳ نفر رسیده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تشکیل کمیته مدیریت بحران در بیمارستان کودکانکرمانشاه

انتهای پیام/ی