حسین ویسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: با اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد کارفرمایان شاغل در حوزه گردشگری و کارگاه‌های صنایع دستی خسارت دیده از کرونا می‌توانند نسبت به جذب نیرو اقدام کنند. وی عنوان کرد: کارگاه‌هایی مشمول این طرح می‌شوند که دارای مجوز فعالیت، کد بیمه کارگاهی تأمین اجتماعی و […]

حسین ویسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: با اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد کارفرمایان شاغل در حوزه گردشگری و کارگاه‌های صنایع دستی خسارت دیده از کرونا می‌توانند نسبت به جذب نیرو اقدام کنند.

وی عنوان کرد: کارگاه‌هایی مشمول این طرح می‌شوند که دارای مجوز فعالیت، کد بیمه کارگاهی تأمین اجتماعی و فعالیت در زمان اجرای طرح باشند.

ویسی افزود: داشتن مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر و حداکثر سن برای آقایان ۳۷ سال بدون درنظر گرفتن طول دوره خدمت سربازی و برای زنان سرپرست خانوار ۴۵ سال از شرایط لازم برای متقاضیان است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه درباره مبلغ پرداخت این یارانه و نحوه ثبت‌نام متقاضیان گفت: براساس این طرح ۳۰ درصد دستمزد شورای عالی کار معادل ۶۰۰ هزار تومان به افرادی که به کار گرفته می‌شوند تعلق می‌گیرد.

وی افزود: افرادی که تمایل داشته باشند می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی یارانه دستمزد ثبت‌نام کنند و از این خدمات برخوردار شوند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه عنوان کرد: در استان کرمانشاه بیش از ۱۲ هزار نفر در ۶۰ رشته صنایع دستی فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/۸۳۲/ش

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
درخشش تیم‌های حوزه صنایع دستی در رویداد کاک برکت