مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از افزایش ۱۰ درصدی مصرف برق در نیمه دوم دی ماه در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد. امیدعلی مراتی  با اشاره به مشکلاتی که طی چند وقت اخیر در زمینه برق در سراسر کشور وجود داشته، اظهار کرد: برای کرمانشاه نیز روز پنجشنبه هفته […]

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از افزایش ۱۰ درصدی مصرف برق در نیمه دوم دی ماه در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

امیدعلی مراتی  با اشاره به مشکلاتی که طی چند وقت اخیر در زمینه برق در سراسر کشور وجود داشته، اظهار کرد: برای کرمانشاه نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۲۵ دی) در برخی نقاط خاموشی‌هایی داشتیم، اما از آن زمان تاکنون هیچ خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای برای مشترکین خانگی رخ نداده و اگر خاموشی هم پیش آمده مربوط به تعمیرات یا حوادث بوده است.

وی ادامه داد: تلاش کردیم با مدیریت مصرف برق در بخش صنایع و ادارات اگر خاموشی هم رخ دهد برای این بخش باشد و مشکلی برای مشترکین خانگی رخ ندهد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه درباره دلایل این مشکلات نیز اظهار کرد: از یک سو با افزایش مصرف برق توسط مشترکین مواجهیم، بگونه‌ای که میزان مصرف برق مشترکین کرمانشاه در نیمه دوم دی ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است.

مرآتی تاکید کرد: از سوی دیگر به دلیل افزایش مصرف گاز در سراسر کشور، گازی که در اختیار نیروگاه‌های برق قرار می‌گیرد دچار محدودیت شده و بر تولیدات آنها تاثیر گذاشته است.

وی تنها راهکار مدیریت این شرایط را نیز صرفه‌جویی در مصرف برق خصوصا از سوی مشترکین خانگی دانست و تاکید کرد: اگر مردم رعایت نکنند احتمال اینکه خاموشی برنامه‌ریزی شده داشته باشیم، وجود دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از تاثیر مصرف برق ماینرها نیز یاد کرد و ادامه داد: متاسفانه این دستگاه‌ها فشار زیادی به شبکه وارد می‌کنند و مصرف آنها بسیار قابل توجه است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
واژگونی پژو در محور ایرانشهر-نیکشهر با 2 کشته و یک مجروح

مرآتی با بیان اینکه در کرمانشاه هیچ مجوز رسمی برای فعالیت ماینرها نداریم، خاطرنشان کرد: مواردی که کار می‌کنند همه غیرمجاز هستند که اخیرا تعدادی از آنها را شناسایی کردیم و با همکاری بخش‌های دیگر برای آنها پرونده تخلف تشکیل شد که شامل جرائم سنگین است.

وی از تشدید نظارت شرکت توزیع برق بر وضعیت مصرف برق خبر داد تا با شناسایی مصارف غیرمنطقی و بسیار بالا، بتوان مراکز استخراج ارز دیجتال غیرقانونی را شناسایی کرد و گفت: در این زمینه به همکاری مردم هم نیاز داریم تا اگر مواردی از فعالیت ماینرهای غیرمجاز سراغ دارند با ما در میان بگذارند./ایسنا