خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: مرز شیخ صله یکی از مرزهای رسمی استان کرمانشاه واقع در شهرستان ثلاث باباجانی است که نقش به سزایی در صادرات کالا از جمله مواد غذایی و خام سریع فساد دارد. صادرات کالا به ویژه مواد غذایی در این مرز با تخلیه روزانه بار از کامیون‌های ایرانی و برداشت بار از […]

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: مرز شیخ صله یکی از مرزهای رسمی استان کرمانشاه واقع در شهرستان ثلاث باباجانی است که نقش به سزایی در صادرات کالا از جمله مواد غذایی و خام سریع فساد دارد.

صادرات کالا به ویژه مواد غذایی در این مرز با تخلیه روزانه بار از کامیون‌های ایرانی و برداشت بار از طریق کامیون‌های عراقی صورت می‌گیرد.

این روزها و از مدت یک هفته پیش صف طولانی کامیون‌ها توجه مردم روستاهای اطراف مرز شیخ صله از جمله روستای رجبی را برانگیخته است و شاید عدم اطلاع کامیون داران از وجود چنین صف طولانی روز به روز بر طولانی‌تر شدن صف کامیون‌هایی که بعضاً مواد غذایی و یا فاسد شونده به همراه دارند، می‌افزاید.

خبرنگار مهر به محض اطلاع از وجود صف طولانی کامیون‌ها در مرز شیخ صله به پیگیری مساله پرداخته و به تنها دلیلی که به آن رسیده، تحصن کامیون داران عراقی در آن سوی مرزها و عدم بارگیری مواد تخلیه شده در مرز رسیده است.

اعتصاب کامیون‌داران عراقی، علت صف طولانی در شیخ صله است

خلیل حیدری مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه، بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با تأیید صف کامیون‌داران در مرز شیخ صله، اظهار کرد: علت این صف، اعتصاب کامیون‌داران عراقی در آن سوی مرز است.

وی با اشاره به نحوه تحویل بار در مرز شیخ صله، عنوان کرد: براساس روال معمول کامیون‌های ایرانی در مرز مشترک بارهای خود را خالی می‌کنند و ادامه حمل بار در کشور عراق توسط کامیون‌داران عراقی صورت می‌گیرد.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه تصریح کرد: متأسفانه مشکل اعتصاب کامیون‌داران عراقی و عدم بارگیری در کشور عراق امروز سه‌شنبه ۳۰ دی ماه جاری اتفاق افتاده، که در حال رایزنی با طرف عراقی برای حل مشکل هستیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کارشناسی داوری دیدار استقلال – پیکان ؛ از پنالتی مشکوک تا گل ناسالم

تخلیه بار در مرز شیخ صله کند شده است

یدالله شکری، فرماندار ثلاث باباجانی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تأیید کندی تخلیه بار و صف کامیون‌های حامل بار در مرز شیخ صله، اظهار کرد: روزانه بیش از ۲۵۰ کامیون حامل کالاهای مختلف صادراتی در مرز شیخ صله تخلیه می‌شد که روز گذشته این تخلیه بار با ۱۷۰ کامیون انجام شده است.

وی با اشاره به کندی طرف عراقی برای بارگیری کالاهای تخلیه شده در مرز، افزود: کامیون داران عراقی در اعتراض به قیمت حمل بار در کشور عراق و کاهش نرخ دینار تحصن کرده‌اند که همین مساله باعث کندی بارگیری در کشور عراق شده است.

فرماندار ثلاث باباجانی با اشاره به توقف تخلیه بار کامیون‌های ایرانی در مرز مشترک طی امروز، تصریح کرد: در حال رایزنی با طرف عراقی و سرکنسولگری ایران برای حل مشکل پیش آمده هستیم.