به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  هوشنگ بازوندشامگاه سه شنبه در قرارگاه مبارزه با سرقت استان که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت:سرقت به عنوان پدیده‌ای آزاردهنده اثرات نامطلوبی در روح و روان مردم دارد و خاطره‌ای تلخ در ذهن آن‌هایی که برایشان اتفاق افتاده باقی می‌گذارد. او با بیان […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  هوشنگ بازوندشامگاه سه شنبه در قرارگاه مبارزه با سرقت استان که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت:سرقت به عنوان پدیده‌ای آزاردهنده اثرات نامطلوبی در روح و روان مردم دارد و خاطره‌ای تلخ در ذهن آن‌هایی که برایشان اتفاق افتاده باقی می‌گذارد.

او با بیان اینکه مشکلات اقتصادی مردم در یکی ۲ سال اخیر از یک سو و افزایش سرقت‌ها از سوی دیگر مردم را آزار داده است که باید قاطعانه جلوی آن ایستاد و از وقوع آن جلوگیری کرد.

بازوند ادامه داد: در این میان سرقت‌های متعددی نیز از ادارات و دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته و اموال این دستگاه‌ها نظیر شرکت‌های آب، برق، گاز و راهداری که عموما خدمات رسان نیز هستند مورد سرقت قرار گرفته است.

استاندار کرمانشاه بر مراقبت بیشتر دستگاه‌های اجرایی از اموالشان در سطح شهر‌ها و جاده‌ها تاکید کرد و گفت: نمی‌توان تنها از نیروی انتظامی و ماموران پلیس توقع داشت که از آن‌ها حفاظت کنند.

او با بیان اینکه پلیس شبانه روز در حال خدمت به مردم است و از همه ظرفیت و توان خود برای مقابله با پدیده سرقت استفاده می‌کند، افزود: نمی‌توان از آن‌ها توقع داشت سر هرکوچه و خیابان و یا کنار هر تاسیسات و زیرساختی مامور بگذارند تا سرقتی انجام نشود.

بازوند ادامه داد: در عین حال که نیروی انتظامی به عنوان حافظ نظم و امنیت جامعه برای مقابله با پدیده سرقت تلاش می‌کند این خود دستگاه‌ها و ادارات هستند که باید راهکار‌هایی را ارایه کنند تا امکان سرقت از سارقان گرفته شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افزایش سرانه درآمد کولبران با تدوین طرح جامع رونق تجارتمرزنشینان

مدیر ارشد کرمانشاه بیان کرد: طبق اظهارات مدیر شرکت برق روزانه حدود یک هزار خانوار به دلیل سرقت کابل و تجهیرات برق بیش از سه ساعت را در خاموشی می‌گذارنند که این خاموشی‌ها نه برای مجموعه دولت به عنوان حاکمیت پذیرفتنی است و نه مردم آن را قبول می‌کنند.

او افزود: مشکلاتی مانند سرقت نباید باری را روی دوش مردم بگذارد و آن‌ها هزینه این اقدام را بپردازند، بنابراین لازم است دستگاه‌های مربوطه با همکاری و همفکری پلیس اقدام لازم را برای رفع مشکلات انجام دهند.

بازوند تاکید کرد: از این پس اگر در قرارداد پیمانکاران ذکر نشده باید این بند اضافه شود که خود آن‌ها مکلف به نگهداری اموال و تجهیزات هستند و در صورت سرقت باید پاسخگو بوده و جبران خسارت کنند.

استاندار کرمانشاه همچنین با قدردانی از تلاش‌های مجموعه انتظامی استان کرمانشاه در راستای برقراری امنیت و مقابله با مجرمان بخصوص افراد سارق، گفت: باید بپذیریم امکانات و تجهیزات آن‌ها محدود است و این وظیفه سایر دستگاه هاست که با توجه به ظرفیت‌های خود به یاری ماموران پلیس بشتابند.

او بیان کرد: سختی کار پلیس برکسی پوشیده نیست و تلاش‌های مستمر و شبانه روزی آن‌ها نیز جای قدردانی دارد، همه ما به خوبی می‌دانیم حضور ماموران انتظامی در جامعه چقدر امنیت آفرین است و اگر روزی نباشند جامعه چه وضعیتی را پیدا می‌کند.

بازوند در پایان بار دیگر بر همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی با پلیس به منظور مقابله با پدیده سرقت و پیشگیری از وقوع آن تاکید کرد و گفت: در جلسه آتی شورای تامین تصمیمات جدیدی برای مقابله با این پدیده اتخاذ خواهد شد.
انتهای پیام/ز

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
چرا مرغ باز هم گران شد؟