به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  محمدهادی درخشان روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته هوای پاک در سرسرای اجتماعات شرکت سیمان غرب، با بیان اینکه کارخانه سیمان غرب در سال ۱۳۵۶ با ظرفیت ۲هزار تن تولید در روز در کرمانشاه به بهره‌برداری رسید، گفت: با اجرای پروژه افزایش ظرفیت […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  محمدهادی درخشان روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته هوای پاک در سرسرای اجتماعات شرکت سیمان غرب، با بیان اینکه کارخانه سیمان غرب در سال ۱۳۵۶ با ظرفیت ۲هزار تن تولید در روز در کرمانشاه به بهره‌برداری رسید، گفت: با اجرای پروژه افزایش ظرفیت در سال ۱۳۸۶ ظرفیت کارخانه به چهار هزار تن افزایش یافت.

او توضیح داد که این کارخانه با استفاده از معادن بسیار غنی مواد اولیه و با بهره‌گیری از دانش و تخصص مهندسان و کارکنان با تجربه و ماشین آلات پیشرفته خط تولید خود و وجود آزمایشگاه‌های مجهز شامل آزمایشگاه فیزیک، شیمی، آزمایشگاه تخصصی بتن و با بهره‌گیری از توان تخصصی گروه کنترل کیفی قادر به تولید محصولاتی با عالی‌ترین کیفیت در سطح کشور است.

او اظهار داشت: این شرکت علاوه بر تامین نیاز داخلی، نسبت به صادرات انواع سیمان‌های تیپ ۲، تیپ ۵ و سیمان ۴۲۵-۱ نیز به خارج از کشور اقدام می‌کند.

او با بیان اینکه همه محصولات این شرکت طبق استاندارد‌های جهانی تولید و عرضه می‌شود، گفت: اجرای ضوابط و معیار‌های محیط زیست نیز همواره در دستور کار مسوولان این واحد تولیدی قرار دارد.

مدیر داخلی شرکت صنایع سیمان غرب در ادامه گفت: شرکت صنایع سیمان غرب همسو با قوانین ملی و بین المللی تلاش می‌کند با ارتقا راهبرد مناسب ضمن ایفای نقش مسئولیت اقتصادی، صیانت از محیط زیست، سلامت، آسایش و رفاه جامعه همواره ضوابط و معیار‌های زیست محیطی را در راستای جلوگیری از آلودگی‌های محیط زیست در چرخه تولید اعمال نماید.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فوت ۷۱ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته/ ۳۹۹۰ بیمار در بخشمراقبت‌های ویژه بستری

درخشان به ۲۵ اقدام در راستای حفظ محیط زیست در این کارخانه اشاره کرد و افزود: اصلاح سیستم تصفیه فاضلاب انسانی، اقدامات اصلاحی سیستم فیلتراسیون، اجرای پایش لحظه‌ای و ارتباط با محیط زیست استان و کشور، اجرای مدیریت پسماند‌های عادی و ویژه، تهیه و اجرای سیستم جامع مدیریت زیست محیطی و اخذ گواهینامه ISO ۱۴۰۰۱ از مهمترین این اقدامات است.

او استقرار طرح جامع مدیریت یکپارچه و اجرای طرح توسعه، حفظ و نگهداری فضای سبز به منظور تحقق استاندارد اختصاص ۲۵ درصد از مساحت عرصه کارخانه به فضای سبز که استاندارد محیط زیست است را از دیگر اقدامات کارخانه در زمینه حفظ محیط زیست دانست و افزود: از مجموع ۸۵ هکتار مساحت کارخانه ۳۴ هکتار آن معادل ۴۷ درصد کل مساحت کارخانه به فضای سبز اختصاص داده شده است.

انتهای پیام/ز