سرویس کرمانشاه _ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: توجه به رعایت اصول فنی در ساخت پروژه تله کابین کرمانشاه برای ما بسیار مهم و حیاتی است زیرا این پروژه یک پروژه عمومی است که با جان و سلامت مردم ارتباط دارد لذا تمامی موضوعات به اصول فنی در اجرای این پروژه باید رعایت […]

اصول فنی در اجرای پروژه تله کابین کرمانشاه باید رعایت شود

سرویس کرمانشاه _ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: توجه به رعایت اصول فنی در ساخت پروژه تله کابین کرمانشاه برای ما بسیار مهم و حیاتی است زیرا این پروژه یک پروژه عمومی است که با جان و سلامت مردم ارتباط دارد لذا تمامی موضوعات به اصول فنی در اجرای این پروژه باید رعایت شود.

به گزارش کردپرس؛  “مهرداد سالاری” امروز در جلسه شورای فنی استان،اظهار داشت: باید شهرداری تمامی موارد مربوط به اصول فنی ساخت پروژه تله کابین کرمانشاه را رعایت کند و این پروژه به لحاظ اینکه جنبه عمومی دارد لذا شهرداری و پیمانکار با جدیت ملزم به رعایت اصول فنی آن هستند.

وی بیان داشت: پروژه ای مانند تله کابین به لحاظ اینکه مردم دائماً از آن استفاده می کنند جزء ابنیه ها و سازه های بسیار مهم محسوب می شود بنابراین شهرداری کرمانشاه یک هفته فرصت دارد که نسبت به پاسخگویی جهت رفع ایرادات و استاندارد سازی پروژه که توسط کمیته ناظرین اداره استاندارد در خصوص فنداسیون و جوشکاری مشخص شده اند، اقدام کند در غیر اینصورت دیگر اقدامات برای رعایت اصول فنی طرح انجام خواهد شد.

سالاری با بیان اینکه پروژه تله کابین کرمانشاه جزء پروژه های مهم و مورد نیاز برای شهر کرمانشاه می باشد، تصریح کرد: پروژه تله کابین برای شهر کرمانشاه با توجه به جذابیت های گردشگری این شهر یک پروژه خوب و مناسب است اما آنچه که قبل از هر چیز برای ما مهم و الزامی است در اولویت قرار دادن توجه به رعایت اصول فنی و استاندارد سازی پروژه توسط شهرداری و پیمانکار می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ادامه داد: اگر ساخت این پروژه همراه با اصول فنی نباشد به یک سازه بسیار خطرناک تبدیل می شود که می تواند حوادث جانی را برای مردم رقم بزند لذا به هیچ عنوان از ساخت چنین پروژه ای که فاقد اصول فنی باشد، رضایت نخواهیم داشت و شهرداری کرمانشاه وظیفه دارد به سرعت جهت رفع ایرادات و نواقص طرح اقدام کند.

وی همچنین گفت: چنانچه برای ساخت یک پروژه اگر سرمایه گذار فاقد مسائل فنی بود دستگاه ها باید توجه داشته باشند که حتماً یکی از افراد دارای صلاحیت و فنی را برای چنین پروژه ای در کنار سرمایه گذار برای رعایت اصول فنی انتخاب کنند.

در این جلسه برای توسعه گردشگری منطقه و آبشار پیران احداث یک مسیر جدید برای عبور وسائط نقلیه به عنوان مسیر جایگزین که قبلاً در اثر زلزله تخریب شده، مورد موافقت قرار گرفت.