به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه،  شهریار مستوفی امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: در بازدید‌های صورت گرفته توسط کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی،‌ آرایشی و بهداشتی در ۲ ماه اخیر ۴۷ هزار و ۶۵۶ کیلوگرم مواد غذایی و بهداشتی تاریخ مصرف گذشته و فاسد از چرخه مصرف خارج و معدوم شد. وی […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه،  شهریار مستوفی امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: در بازدید‌های صورت گرفته توسط کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی،‌ آرایشی و بهداشتی در ۲ ماه اخیر ۴۷ هزار و ۶۵۶ کیلوگرم مواد غذایی و بهداشتی تاریخ مصرف گذشته و فاسد از چرخه مصرف خارج و معدوم شد.

وی ادامه داد: تأمین سلامت مواد غذایی شرط لازم برای تأمین سلامت و یکی از شاخص‌های مهم توسعه به شمار آمده و در حقیقت عدم نگهداری صحیح، اسراف و دورریز مواد غذایی و تکنولوژی نامناسب نگهداری یکی از چالش‌های مهم تهدید کننده امنیت غذایی است.

 مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی،‌آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: سالانه هزاران تن مواد غذایی غیرقابل مصرف معدوم می‌شود، این در حالی است که بیش از ۸۰۰ میلیون نفر در جهان دچار گرسنگی و نزدیک به ۲ میلیارد نفر از سوء تغذیه رنج می‌برند.

وی با توصیه به شهروندان در راستای توجه ویژه به تاریخ تولید و انقضاء محصولات غذایی و بهداشتی، گفت:رعایت دقیق شرایط نگهداری مواد غذایی بسیار حائز اهمیت بوده که متأسفانه گاهی توسط تولید، عرضه و مصرف کنندگان به این شرایط توجه نشده و سبب فساد مواد غذایی خواهد شد.

انتهای پیام/پ/ح


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آخرین وضعیت کرونا در ایران| جاده‌ها همچنان اسیر بی‌توجهیمسافران نوروزی/ تداوم عادی‌انگاری می‌تواند طعم عید را تغییر دهد +نقشه و نمودار