مجید یزدان‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ، با اشاره به بازگشایی مدارس از امروز و همچنین برخی نگرانی‌های والدین نسبت به حضور فرزندانشان در کلاس درس اظهار کرد: تصمیم‌گیری برای بازگشایی مدارس براساس سیاست‌های ستاد مرکزی کرونا بوده و حاضر شدن دانش آموزان سر کلاس درس کاملاً به تصمیم‌گیری والدین بستگی دارد […]

مجید یزدان‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ، با اشاره به بازگشایی مدارس از امروز و همچنین برخی نگرانی‌های والدین نسبت به حضور فرزندانشان در کلاس درس اظهار کرد: تصمیم‌گیری برای بازگشایی مدارس براساس سیاست‌های ستاد مرکزی کرونا بوده و حاضر شدن دانش آموزان سر کلاس درس کاملاً به تصمیم‌گیری والدین بستگی دارد و هیچ اجباری در این زمینه نیست.

یزدان‌پناه همچنین ضمن اشاره میزان استفاده دانش‌آموزان از شبکه شاد تأکید کرد : از ۳۲۷ هزار ۳۷۲ دانش‌آموز استان ۲۹۵ هزار و ۴۴۲ نفر معادل ۹۱ درصد از شبکه شاد استفاده می‌کنند و حدود ۱۱ تا ۱۲ هزار نفر از تلویزیون را برای تکمیل فرآیند آموزشی در شرایط فعلی انتخاب کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۲۶۰۲ نفر بسته‌های یادگیری را تحویل گرفته‌اند گفت: از امروز آمادگی لازم برای حضور دانش‌آموزان در مدارس وجود دارد و هرچند حضور اجباری نیست اما به خانواده‌ها توصیه می‌شود آموزش حضوری را جدی بگیرند چون با توجه به شرایط آموزشی از ابتدای سال تحصیلی تا به‌ امروز انجام فرآیند آموزش حضوری به‌خصوص در پایه‌های ابتدایی تعیین کننده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه افزود: موضوع ارتباط دانش آموزان در این پایه با آموزگار خود و استفاده از شیوه‌های استاندارد آموزشی می‌تواند در تقویت پایه علمی دانش آموزان برای سال‌های بعد مفید باشد؛ به همین دلیل ضمن تأکید دوباره به اینکه حضور دانش  آموزان اجباری نیست، اما توصیه می‌کنم والدین به این مهم توجه داشته باشند.

یزدان‌پناه با بیان اینکه در هر کلاس بیش از ۱۰ نفر وجود ندارد عنوان کرد: دغدغه اصلی مسئولان مدارس در رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در این دوره است و  تلاش می‌شود با توجه به امکانات موجود جمعیت حاضر در کلاس‌های درس استان حتی به کمتر از ده دانش‌آموز برسد تا احتمال ابتلا به بیماری در حداقل ممکن باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سامانه بارشی از امروز تضعیف می‌شود

وی با اشاره به اینکه هیچ دانش‌آموز کلاس اولی بدون حضور در کلاس درس به نقطه مطلوب نخواهد رسید گفت: در منزل ماندن و شبکه شاد کیفیت لازم برای دانش‌آموزان کلاس اول را ندارد و تمام متخصصان به این نتیجه رسیده‌اند که والدین علی‌رغم اینکه تلاش می‌کنند دلبندانشان آموزش کافی داشته باشند اما به دلیل اینکه والدین از فنون آموزشی تقریباً آشنایی ندارند احتمال موفقیت آموزش کمتر می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: مدارس از امروز فعال است و چنانچه خانواده‌ها به این نتیجه رسیدند که امکان حضور فرزندانشان در کلاس فراهم است آمادگی لازم از طرف مدارس وجود دارد.

وی با بیان اینکه اولویت ما حضور دانش‌آموزان در مدارس است عنوان کرد: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا دانش‌آموزان پایه اول و دوم، هنرستان‌ها و مدارس کمتر از ۵۰ نفر می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدرسه حضور داشته باشند.

یزدان‌پناه با اشاره به اینکه مدارس ضدعفونی شده‌اند گفت: هرچند ستاد ملی اعلام کرده که حضور دانش‌آموزان در مدرسه اختیاری است اما معلمان آمادگی حضور در کلاس را دارند ‌و دانش‌آموزان بهتر است به صورت دو روز یک‌بار برای رفع اشکال و پرسش و پاسخ به مدرسه مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه مدارس به صورت شیفت‌بندی فعالیت می‌کنند افزود: به طور نمونه دانش‌آموزان به چند گروه ۱۰ نفره تقسیم و به صورت نوبتی در مدرسه حاضر می‌شوند.

انتهای پیام/۸۳۲/ی