معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه از کاهش هشت تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در نقاط مختلف استان طی روزهای آینده خبر داد و گفت: احتمال بارش برف در شهر کرمانشاه نیز وجود دارد. علی محمد زورآوند  با اشاره به سامانه بارشی که از اواسط امروز (اول بهمن) جو استان را تحت تاثیر قرار […]

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه از کاهش هشت تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در نقاط مختلف استان طی روزهای آینده خبر داد و گفت: احتمال بارش برف در شهر کرمانشاه نیز وجود دارد.

علی محمد زورآوند  با اشاره به سامانه بارشی که از اواسط امروز (اول بهمن) جو استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، افزود: بارش برف و باران، کاهش دمای هوا و وزش باد شدید از پیامدهای فعالیت این موج ناپایدار است.

وی تداوم فعالیت این موج ناپایدار را تا عصر روز پنجشنبه(دوم بهمن) دانست و گفت: اوج فعالیت این سامانه را نیز امروز تا صبح فردا شاهد هستیم.

وی یادآور شد: بارش‌های ناشی از این سامانه نواحی غربی استان از جمله منطقه اورامانات و همچنین شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام آبادغرب و دالاهو را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گفته معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه، بارش‌ها در پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود، روانسر، اسلام آبادغرب و دالاهو به صورت برف و در نواحی گرمسیری به صورت باران خواهد بود.

زورآوند خاطرنشان کرد: برای شهر کرمانشاه نیز بارش‌ها ابتدا با باران آغاز خواهد شد و سپس اواخر وقت امشب احتمالا با کاهش دما به صورت برف ادامه می‌یابد.

وی درباره احتمال بروز کولاک در گردنه‌های برف گیر استان نیز هشدار داد.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به کاهش دمای قابل توجهی که با عبور این موج بارشی در کرمانشاه رخ می‌دهد، افزود: در نقاط مختلف استان بین هشت تا ۱۲ درجه سانتی‌گراد کاهش دما داریم که این کاهش برای شهر کرمانشاه حدود هشت درجه خواهد بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ماجرای جدایی کمالوند از استقلال

زورآوند تاکید کرد: کاهش دما و یخبندان با عبور موج بارشی و احتمالا از فردا شب آغاز می‌شود و به مدت دو تا سه روز ادامه خواهد داشت.