ایسنا/کرمانشاه طی چند روز اخیر شاهد ازدحام کامیون‌ها در مرز شیخ صله و ایجاد صف‌های طولانی در محدوده این مرز هستیم. ناظرگمرکات استان کرمانشاه دلیل اصلی این ازدحام را متوجه طرف عراقی می‌داند که نسبت به قیمت تخلیه و بارگیری کالاهای لیفتراکی اعتراض دارند. خلیل حیدری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به […]

ایسنا/کرمانشاه طی چند روز اخیر شاهد ازدحام کامیون‌ها در مرز شیخ صله و ایجاد صف‌های طولانی در محدوده این مرز هستیم. ناظرگمرکات استان کرمانشاه دلیل اصلی این ازدحام را متوجه طرف عراقی می‌داند که نسبت به قیمت تخلیه و بارگیری کالاهای لیفتراکی اعتراض دارند.

خلیل حیدری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مشکلاتی که طی روزهای اخیر در مرز “شیخ صله” ایجاد شده، اظهار کرد: دلیل اصلی ازدحام کامیون‌داران اعتراض طرف عراقی به قیمت تخلیه و بارگیری کالاهای لیفتراکی است.

وی ادامه داد: برای برخی کالاهای خاص، تخلیه کامیون و بارگیری مجدد آن برای ورود به عراق باید از طریق لیفتراک‌های ایرانی انجام شود که عراقی‌ها به نرخ این کار اعتراض دارند.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه معتقد است، اعتراض به قیمت‌ها، به دلیل پایین آمدن ارزش پول عراق در برابر ریال ایران ایجاد شده است.

حیدری تاکید کرد: هزینه و قیمت لیفتراک‌ها نیز هیچ ارتباطی با گمرک ندارد و فرمانداری و سازمان همیاری شهرداری‌ها باید پاسخگوی موضوع باشد.

وی با بیان اینکه هم اکنون شاهد ازدحام کامیون در مرز شیخ صله هستیم، خاطرنشان کرد: این ازدحام صرفا برای کامیون‌هایی است که کالای لیفتراکی دارند و برای سایر کالاها مشکلی نداریم و تردد صورت می‌گیرد.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه از رایزنی برای حل این مشکلات خبر داد و ابراز امیدواری کرد به زودی از این ازدحام کاسته شود.

حیری با بیان اینکه هم اکنون بسیار بیشتر از ظرفیت مرز شیخ صله تردد کامیون از آن صورت می‌گیرد، عنوان کرد: ظرفیت این مرز ۷۰ تا ۸۰ کامیون در روز است، اما تردد روزانه در حال حاضر به ۲۰۰ کامیون هم رسیده که البته مشکلی برای تردد این تعداد نداریم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اعضای بدن دختر 17 ساله کرمانشاهی اهدا می‌شود

وی یادآور شد: جاده دسترسی مرز شیخ صله از نظر زیرساختی مشکلاتی دارد که گاهی باعث کندی تردد می‌شود و دستگاه‌های متولی باید فکری به حال این موضوع بکنند.

انتهای پیام