ایسنا/کرمانشاه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، گردشگری مذهبی، سلامت و تفریحی را از مهمترین دلایل سفر گردشگران عراقی به ایران عنوان کرد. علی صابر در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به برگزاری تورآشناسازی فعالین و دفاتر گردشگری عراق در کرمانشاه، اظهار کرد: در این برنامه که چندی پیش برگزار شد و بزودی […]

ایسنا/کرمانشاه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، گردشگری مذهبی، سلامت و تفریحی را از مهمترین دلایل سفر گردشگران عراقی به ایران عنوان کرد.

علی صابر در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به برگزاری تورآشناسازی فعالین و دفاتر گردشگری عراق در کرمانشاه، اظهار کرد: در این برنامه که چندی پیش برگزار شد و بزودی مرحله دوم آن را برگزار خواهیم کرد، توانستیم بخشی از جاذبه های گردشگری کرمانشاه را به فعالین گردشگری عراقی نشان دهیم‌.

صابر عنوان کرد: وجود امنیت بالا، ارزان بودن خدمات درمانی در کرمانشاه برای گردشگران عراقی، مطلوب بودن کیفیت تاسیسات گردشگری استان و تنوع جاذبه های گردشگری از نکاتی بود که مورد توجه فعالین گردشگری عراق در سفر به کرمانشاه قرار گرفت.

وی به دلایل سفر گردشگران عراقی به کشورمان هم اشاره کرد و گفت: طبق صحبت هایی که با مدیران دفاتر گردشگری عراق داشتیم، آنها مهمترین دلیل سفر گردشکران عراقی به کشورمان را با اولویت زیارت، درمانی و  تفریحی عنوان کردند.

معاون گردشگری کرمانشاه ادامه داد: هرچند بیشتر گردشگرانی که به قصد زیارت به ایران سفر می کنند، مقصد آنها شهر مشهد است و از کرمانشاه به عنوان یک معبر گردشگری استفاده می کنند، اما می توانیم با ارائه برخی خدمات مدت ماندگاری‌شان را در کرمانشاه افرایش دهیم.

وی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت هایی که در بحث گردشگری تفریحی و توریسم درمانی در کرمانشاه داریم، می توانیم در این حوزه مقصد اصلی گردشگران عراقی باشیم، چراکه هم اکنون مقصد تفریحی آنها شهرهای شمالی و مقصد درمانی شان نیز برخی استان های مرکزی کشور است، در این راستا تلاش داریم تا ما نیز در این حوزه ها پتانسیل‌هایمان را به دفاتر و فعالین گردشگری عراقی نشان دهیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
با فوت ۳ کرمانشاهی طی شبانه روز گذشته شمار جان باختگان کرونادر استان به یک هزارو۷۶۶ نفر رسید

صابر ادامه داد: از سویی طبق صحبت های انجام شده، گردشگران عراقی در بین خوراک ها به کباب علاقمند هستند که در این زمینه دنده کباب، کباب کاردی و… که از خوراک‌های اصیل کرمانشاهی هستند را می توانیم به گردشگران خوراک آنها معرفی کنیم.

وی یکی از گلایه‌های فعالین گردشگری عراقی را عدم گستردگی پروازها در کرمانشاه دانست و گفت: اگر بتوانیم پروازهای خارجی همچون پرواز نجف به کرمانشاه و پروازهای داخلی زیادتری را راه‌اندازی کنیم، گردشگران عراقی بیشتری به کرمانشاه خواهند آمد.

معاون گردشگری استان کرمانشاه افزود: همچنین آنها خواستار راه اندازی خط اتوبوس بین کرمانشاه و نجف هستند، چراکه برخی از گردشگران عراقی علاقمندند تا از طریق زمینی به ایران سفر کنند.

وی در ادامه با تاکید براینکه کرمانشاه باید بیشتر به گردشگران عراقی معرفی شود، گفت: طبق بررسی‌هایی که انجام داده ایم، در کشور عراق از بین شبکه های اجتماعی مجازی بیشتر فیسبوک و اینستاگرام مورد توجه است که باید روی تبلیغ از این راه تمرکز داشته باشیم. بعلاوه برپایی نمایشگاه ها و تبلیغ از طریق بیلبوردهای تبلیغاتی از دیگر راه‌های معرفی زیبایی های کرمانشاه در عراق است.

وی از برنامه ریزی برای برگزاری مرحله دوم تور آشناسازی فعالین گردشگری عراق با جاذبه های گردشگری کرمانشاه خبرداد و گفت: این تور بزودی با حضور حدود ۱۵ دفتر گردشگری عراق برگزار خواهد شد.

انتهای پیام