آخرین اخبار

افزایش ۹ درصدی “سرقت” در کرمانشاه/ دستگیری ۸۶۰۰ سارق

بهمن ۲, ۱۳۹۹

ایسنا/کرمانشاه فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری بیش از ۸۶۰۰ سارق و کشف ۸۲ درصد سرقت‌ها در استان خبر داد.

‌سردار علی اکبر جاویدان در قرارگاه مبارزه با سرقت استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: علی رغم همه تلاش ها و همکاری های صورت گرفته از سوی دیگر دستگاه ها، شاهد رشد ۹ درصدی سرقت ها در استان طی ۱۰ ماه سپری شده از سال بوده ایم.

وی با بیان اینکه مجموعه انتظامی استان یکی از اولویت های خود را مقابله با پدیده سرقت و پیشگیری از وقوع آن قرار داده، گفت: در همین راستا پلیس پیشگیری کرمانشاه به صورت ماهانه ۱۰ طرح پیشگیرانه را اجرا می کند که نتیجه آن دستگیری حدود ۷۸۰۰ سارق بوده است.

جاویدان همچنین به اقدام پلیس آگاهی استان در راستای مبارزه با پدیده سرقت اشاره کرد و گفت: در ۱۰ ماه سپری شده از سال ۴۰ طرح عملیاتی توسط کاراگاهان و ماموران آگاهی استان انجام شده که نتیجه آن کشف حدود دو هزار فقره سرقت، انهدام ۶۷ باند و دستگیری حدود ۸۰۰ سارق بوده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: پلیس امنیت عمومی نیز تاکنون ۶۳ طرح کنترلی مانند ساماندهی صنوف، سمساری ها، اوراقچی ها و ضایعاتی ها را به مرحله اجرا درآورده و ۱۸۳ مورد از اخبار شناسایی سارقان را به رده های مربوطه ارجاع داده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه بخشی از سرقت ها توسط معتادان صورت می گیرد، گفت: در این راستا تاکنون ۸۸۱ نفر از این افراد شناسایی و دستگیر و به کمپ های ترک اعتیاد معرفی شده اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جان باختن یک کرمانشاهی بر اثر ابتلا به کرونا

جاویدان گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیز در راستای پیشگیری از سرقت اقدام به توقیف و اعمال قانون بیش از ۱۹ هزار دستگاه خودرو فاقد پلاک، پلاک مخدوش، پلاک جعلی و همچنین توقیف و اعمال قانون ۸۲۱ دستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک کرده است.

رییس پلیس استان کرمانشاه ادامه داد: در بحث آگاه سازی نیز معاونت اجتماعی پلیس استان اقدام به درج ۱۴۰ مورد هشدارهای پلیسی در مطبوعات و برگزاری ۱۸۱ جلسه در راستای پیشگیری از سرقت با جوامع هدف کرده است.

وی در ادامه و با تاکید بر اینکه پلیس به عنوان خدمتگزار مردم مبارزه با پدیده سرقت و پیشگیری از وقوع آن و همچنین دستگیری سارقان را جزو وظایف خود می داند، گفت: از آنجایی که امنیت یک مقوله جمعی است از همه دستگاه های اجرایی انتظار داریم بیش از پیش با ماموران انتظامی همکاری کنند و خود نیز تمهیدات لازم برای پیشگیری از وقوع سرقت را بیندیشند.

جاویدان در پایان خواستار افزایش ظرفیت کمپ های ترک اعتیاد و نگهداری معتادان شد و گفت: با توجه به اینکه عمده سرقت های رخ داده جزو سرقت های خُرد است و معتادان نیز نقش زیادی در این بخش دارند، افزایش ظرفیت نگهداری کمپ ها به پلیس امکان دستگیری و جمع آوری گسترده تر این افراد را می دهد و می توانیم بهتر از قبل موضوع سرقت را کنترل کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×