ایسنا/کرمانشاه معاون سازمان قطار شهری کرمانشاه از تزریق ۶۲۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه قطار شهری کرمانشاه در سال آینده خبر داد. احسان مهرابی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تامین مناسب اعتبار برای پروژه قطار شهری در سال آینده گفت: سهم این پروژه در لایحه بودجه سال آینده ۷۵ میلیارد تومان […]

ایسنا/کرمانشاه معاون سازمان قطار شهری کرمانشاه از تزریق ۶۲۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه قطار شهری کرمانشاه در سال آینده خبر داد.

احسان مهرابی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تامین مناسب اعتبار برای پروژه قطار شهری در سال آینده گفت: سهم این پروژه در لایحه بودجه سال آینده ۷۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که تقریبا معادل بودجه امسال پروژه است.

وی افزود: نکته مهم این است که بودجه سال آینده قطار شهری کرمانشاه در لایحه بودجه از بودجه ۹ کلانشهر دیگر در این زمینه بالاتر است.

مهرابی گفت: دولت متناسب با پیشرفت پروژه ها اقدام به توزیع اعتبار کرده و با توجه به پیشرفت خوب فاز یک پروژه قطار شهری کرمانشاه، بیشترین سهم بودجه در این زمینه در میان کلانشهرها را به قطار شهری کرمانشاه اختصاص داده است.

وی افزود: با توجه به اختصاص این میزان اعتبار از سوی دولت در لایحه بودجه، شهرداری نیز برابر با همین میزان یعنی ۷۵ میلیارد تومان اعتبار را باید برای سال آینده برای این پروژه کنار بگذارد.

معاون سازمان قطار شهری کرمانشاه در ادامه از اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به این پروژه در سال آینده خبر داد و افزود: در این زمینه مصوبه وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه را اخذ کرده و بانک مرکزی هم نامه آن را زده است.

وی افزود: علاوه بر اینها از محل تسهیلات ماده ۵۶ نیز ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر به پروژه در سال آینده تزریق خواهد شد.

مهرابی یادآور شد: ماده ۵۶، کمکی است که دولت از طریق پرداخت تسهیلات بانکی به پروژه های عمرانی می کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سلاخی سلامت در گوشت‌های آویزان شده در خیابان‌های کرمانشاه/1500 کیلو گوشت غیربهداشتی جمع‌آوری شد

این مسئول تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون پیگیر این قضیه بودیم که خوشبختانه اخیرا موفق به گرفتن مجوز دریافت این تسهیلات شدیم.

معاون سازمان قطار شهری کرمانشاه با اشاره به تزریق ۶۲۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه قطار شهری در سال آینده گفت: با این میزان اعتبار در سال آینده قادر خواهیم بود پروژه را طبق زمانبندی پیش بینی شده پیش ببریم.

وی افزود: اگر در سالهای آتی هم چنین اعتبارات خوبی کسب کنیم، ظرف دو تا سه سال آینده فاز یک پروژه قطار شهری کرمانشاه به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام