مدیر کرمانشاهی و بازدید از تنها تولید کننده ریزجلبک کلرلا با گرید انسانی در استان  تهران
مدیر کرمانشاهی و بازدید از تنها تولید کننده ریزجلبک کلرلا با گرید انسانی در استان  تهران

به گزارش فر نیوز  سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از مجموعه نیک پایا اولین تولید کننده ریزجلبک کلرلا با گرید انسانی در استان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، نوراله حسینی ضمن بازدید از محل فعالیت شرکت نیک پایا ، تنها تولید کننده ریزجلبک […]

به گزارش فر نیوز  سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از مجموعه نیک پایا اولین تولید کننده ریزجلبک کلرلا با گرید انسانی در استان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، نوراله حسینی ضمن بازدید از محل فعالیت شرکت نیک پایا ، تنها تولید کننده ریزجلبک کلرلا با گرید انسانی ، نشستی تخصصی با کارشناسان و متخصصین مجموعه برگزار شد و تبادل اطلاعاتی بسیار خوبی صورت پذیرفت.

وی این مجموعه را از توانمندترین واحدها در زمینه تحقیق، توسعه، تولید و پرورش انواع ریز جلبک‌های ارزشمند از لحاظ غذایی، دارویی و درمانی اعلام کرد که تولید کننده انواع محصولات و مکمل‌های غذایی، دامی، دارویی و آرایشی‌بهداشتی بر پایه ریزجلبک ها است.

اولین محصول تجاری شرکت نیک پایا، با نام «آلگوفیل» در زمستان ۹۸ آماده ورود به بازار کشور شد و مطابق آمار، در شش‌ماهه اول سال ۱۴۰۰ توانسته عنوان پرفروش‌ترین مکمل جلبک کلرلا در بازار کشور را به دست آورد. آلگوفیل حاوی بیش از ۶۰ درصد پروتئین، ۱۸ نوع آمینواسید (شامل تمام آمینواسیدهای ضروری)، طیف وسیعی از انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، اُمگا۳، اُمگا۶، فاکتور رشد (CGF) و انواع آنتی اکسیدان‌ها و ریزمغذی‌های مفید دیگر است.

همچنین فعالیت این شرکت منجر به اشتغال قریب به ۲۵۰ نفر نیروی انسانی به صورت مستقیم و غیرمستقیم شده ‌است.

حسینی افزود این شرکت در حال حاضر حداقل ۸ محصول جدید بر پایه ریز جلبک در واحد تحقیق و توسعه جهت ورود به بازار دارد . که در صورت حمایت های مادی و معنوی نهادهای دولتی امکان تولید انبوه به بازار را خواهد داشت.

حسینی از مدیران کرمانشاهی  است  که  در حال حاضر سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان تهران است . 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بودن یا نبودن در لیگ دسته اول چشم انتظار یک تائید