با انسداد چاههای غیر مجاز؛ معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: با انسداد چاه‌های غیر مجاز امسال ، ۶/۵۸ میلیون مترمکعب در منابع آب صرفه جویی شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مرادی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۸۱ حلقه چاه غیرمجاز در استان […]

با انسداد چاههای غیر مجاز؛

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: با انسداد چاه‌های غیر مجاز امسال ، ۶/۵۸ میلیون مترمکعب در منابع آب صرفه جویی شده است.

صرفه جویی بیش از ۶ میلیون مترمکعب آب‌های زیر زمینیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مرادی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۸۱ حلقه چاه غیرمجاز در استان کرمانشاه مسدود شده است گفت: بیشتر چاه‌های مسدود شده در شهرستان‌های کرمانشاه، صحنه، هرسین بوده است.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از پلمب ۳۴۰ حلقه چاه دارای پروانه بهره برداری به دلیل برداشت اضافه  آب خبر داد و افزود: برداشت بی رویه‌ی آب در استان باعث افت سطح آب‌های زیر زمینی  و در بعضی نقاط موجب بالا رفتن درجه‌ی شوری آب زیر زمینی و کاهش کیفیت آن شده است.
مرادی با اشاره به اینکه هم اکنون یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب بصورت تجمیعی کمبود آب زیر زمینی  در استان کرمانشاه وجود دارد گفت: این کمبود آب طی سال‌های گذشته و بتدریج رخ داده است.
وی با اشاره به وجود ۱۱ هزار و ۶۳۳ چاه مجاز در استان کرمانشاه افزود: میزان برداشت مجاز آب از این چاه‌ها ۸۸۲ میلیون و ۲۲۳ هزار متر مکعب است.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه به وجود ۵ هزار و ۴۰۰ حلقه چاه غیرمجاز با برداشت ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب در استان هم اشاره کرد و گفت: اگر نظارت ها‌ی جدی اعمال نمی‌شد اکنون تعداد چاه‌های غیر مجاز به چندین برابر می‌رسید.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیش‌بینی تغییر جایگاه کرمانشاه به رتبه سوم کشور در زمینهبیکاری/ 29 هزار فرصت شغلی از کرونا آسیب دیدند