رییس سازمان صمت استان کرمانشاه گفت: ۳۰ هزار نفر در زنجیره ارزش پشم تا فرش در استان کرمانشاه مشغول فعالیتند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، محسن دارابی در نودمین جلسه کمیته فرش دستباف استان که با حضور استاندار و رافع  رییس مرکز ملی فرش ایران در کرمانشاه برگزار شد افزود: یکی از […]

رییس سازمان صمت استان کرمانشاه گفت: ۳۰ هزار نفر در زنجیره ارزش پشم تا فرش در استان کرمانشاه مشغول فعالیتند.

فعالیت ۳۰ هزار نفر در زنجیره‌ی ارزش پشم تا فرشبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، محسن دارابی در نودمین جلسه کمیته فرش دستباف استان که با حضور استاندار و رافع  رییس مرکز ملی فرش ایران در کرمانشاه برگزار شد افزود: یکی از مهم‌ترین حلقه‌های مفقوده زنجیره ارزش فرش، موضوع جمع‌آوری پشم، پشم شویی و سورتینگ پشم است که با حمایت‌های صورت گرفته یکی از بزرگترین کارخانه‌های پشم شویی کشور در استان راه‌اندازی شده و هم‌اکنون بیش از ۲ هزار تن پشم استان در این کارخانه  جمع‌آوری، شستشو و سورتینگ می‌شوند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: دومین گام در زمینه تکمیل زنجیره ارزش فرش دستباف استان، بحث ریسندگی است که در دو حوزه سنتی و صنعتی، اقدامات خوبی انجام‌شده است.
دارابی گفت: در بحث رنگرزی فرش دستباف نیز، سرمایه‌گذار در حال راه‌اندازی واحد رنگرزی بوده و به زودی با تامین منابع مالی، این واحد راه‌اندازی خواهد شد.
رییس سازمان صمت استان کرمانشاه با بیان اینکه فرش استان نیازمند حمایت جدی به خصوص حمایت مرکز ملی فرش است گفت: در این راستا تامین منابع مالی، کمک به راه‌اندازی موزه فرش استان، ارتقاء مهارت فرش بافان استان از عمده مطالبات این حوزه عنوان کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
صحنه قتل دادگستری بازسازی شد/ قاتل: دچار جنون آنیشدم