با حضور رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور با حضور رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور صبح امروزهلال احمر کرمانشاه رسماً صاحب بانک امانات تجهیزات پزشکی شد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور گفت، که در آیین افتتاح بانک امانات تجهیزات پزشکی جمعیت […]

با حضور رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور

با حضور رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور صبح امروزهلال احمر کرمانشاه رسماً صاحب بانک امانات تجهیزات پزشکی شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور گفت، که در آیین هلال احمر کرمانشاه صاحب بانک امانات تجهیزات پزشکی شدافتتاح بانک امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه سخن میگفت با اشاره به بحران‌های مختلف طی چهل سال گذشته گفت:، توان مردم در مدیریت بحران ها، مثال زدنی است و هرزمان که مدیریت درستی انجام شده و ظرفیت سازی کرده ایم و توان مردمی را پای کار آورده ایم، بحران‌ها به فرصت تبدیل شده است.

او با اشاره به جنگ تحمیلی، زلزله بم، حادثه ورزقان، زلزله کرمانشاه و سیل سال گذشته ادامه داد: اگر حاکمیت به تنهایی و بااستفاده از ظرفیت‌های معمولی که دارد با این دست بحران‌ها مواجه می‌شد، هیچگاه نمی‌توانست از آن‌ها ظرفیت سازی کند.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: دراین راستا، ما نیز یک کار جهادی انجام دادیم و به سراغ مردم رفتیم تا از آن‌ها کمک بگیریم و نتیجه این فراخوان از مردم این شد که تعداد کپسول‌های اکسیژن جمعیت هلال احمر بدون دریافت ریالی از دولت از ۱۵۰۰ دستگاه به ۴۵۰۰ دستگاه و تعداد دستگاه‌های اکسیژن ساز هم از ۸۰ دستگاه به حدود ۶۰۰ دستگاه برسد.
وی با بیان اینکه این تجهیزات تا ایام نوروز افزایش بیشتری خواهند یافت، تصریح کرد: با این امکانات اگر دوباره با اوج بیماری کرونا مواجه شویم، این ظرفیت هلال احمر را در خدمت حوزه بهداشت و درمان قرار دهیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
یک مسئول: نباید بگذاریم جنگل‌های زاگرس به سمت ساوان و علفزاربرود
هلال احمر کرمانشاه صاحب بانک امانات تجهیزات پزشکی شدمعتمدی مدیرعامل سازمان جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه هم در این مراسم، اکسیژن را یکی از اصلی‌ترین نیاز‌های بیماران کووید ۱۹ دانست و گفت: هزینه هر کپسول اکسیژن حدود چهار میلیون تومان و هزینه هر دستگاه اکسیژن‌ساز حدود ۳۰ میلیون تومان است که از امروز به صورت امانت در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد.
فرزین معتمدی، افتتاح این بانک امانات را گامی موثر در پیشگیری از ویروس کرونا در آینده برشمرد و اظهار داشت: این بانک امانات را خود مردم و خیرین کرمانشاهی ایجاد کرده‌اند و باید برای غنی کردن آن از ظرفیت‌های مردمی و خیرین کمک بگیریم.

وی با اشاره به اقدامات جمعیت هلال‌احمر کرمانشاه از ابتدای شیوع ویروس کرونا هم گفت: در ابتدا که کشور با بحران ماسک مواجه شد هلال‌احمر ۴۳۰ هزار عدد ماسک رایگان را در سطح استان و همچنین بسته‌های بهداشتی را در حاشیه شهر توزیع کرد که در کنترل بیماری کووید ۱۹ موثر بود.

معتمدی افزود: با راه‌اندازی ۳۵ پایگاه غربالگری در سطح استان برای ۸۷۰ هزار مسافر در ورودی شهر‌ها تب‌سنجی را انجام دادیم که مشخص شد ۲۷۹ هزار مسافر تب‌دار بودند و به مراکز درمانی منتقل شدند.

توزیع ۱۲ هزار ژل بهداشتی، توزیع ۷۸۰۰ بسته بهداشتی بین بیماران خاص، تجهیز نقاهتگاه‌های ارتش و سپاه با چادر و پتو، توزیع پنج مرحله بسته معیشتی به ارزش سه میلیارد تومان بین نیازمندان و اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی بخشی از اقدامات جمعیت هلال‌احمر استان در مقابله با بیماری کرونا بود که معتمدی به آن اشاره کرد.