به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، طیب حیدری رئیس شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه گزارش حضور نداشتن برخی اعضای شورای شهر در جلسات آماده شده، گفت : این گزارش فردا (دوم بهمن) به فرمانداری کرمانشاه ارسال می‌شود. او گفت : متاسفانه از ۱۹ جلسه رسمی شورا در دوره هیات رئیسه جدید، […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، طیب حیدری رئیس شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه گزارش حضور نداشتن برخی اعضای شورای شهر در جلسات آماده شده، گفت : این گزارش فردا (دوم بهمن) به فرمانداری کرمانشاه ارسال می‌شود.

او گفت : متاسفانه از ۱۹ جلسه رسمی شورا در دوره هیات رئیسه جدید، تنها شش جلسه آن برگزار شده و مابقی جلسات به علت حضور نداشتن برخی اعضا برگزار نشده است.

رئیس شورای شهر کرمانشاه افزود: اسامی این افراد طی گزارشی آماده شده و به فرمانداری ارسال می‌شود.

حیدری در خصوص تخلف صورت گرفته در خصوص حضور نداشتن برخی اعضای شورای شهر در جلسات، افزود: نمی‌توان این حضور نداشتن را تخلف محسوب کرد، چرا که علت آن مشخص نیست.

او ادامه داد: بر اساس قانون زمانی که افراد در جلسات شورا حاضر نشده و یا جلسه را ترک می‌کنند، در جلسه بعدی شورا در خصوص موجه یا غیرموجه بودن این حضور نداشتن تصمیم گیری می‌شود، اما در سه جلسه گذشته که به علت حضور نداشتن برخی اعضا تشکیل نشده هنوز جلسه‌ای نداشته ایم که در خصوص موجه یا غیرموجه بودن این حضور نداشتن برخی اعضا تصمیم گیری شود.

حیدری با بیان اینکه بر اساس قانون شورای شهر باید دو جلسه رسمی در ماه داشته باشد، گفت: البته بر اساس اصلاحیه قانون در سال ۱۳۸۵، این تعداد به حداقل یک جلسه در ماه تقلیل داده شد و شورای شهر باید حداقل یک جلسه رسمی در ماه داشته باشد.

او با بیان اینکه این عدد حداقل برگزاری تعداد جلسات شورا است، افزود: امور شهر قطعا نیاز به برگزاری جلسات بیشتر شورا دارد و می‌دانم کار شهر در گرو برگزاری این جلسات است و واقعا از این جهت از مردم عذرخواهی می‌کنم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ادامه شایعات درباره علیرضا جهانبخش ؛ خبرنگار مشهور انگلیسی مطرح کرد + سند

حیدری ادامه داد: به شخصه مخالف این روند هستم و خواهان حضور اعضا در جلسات و برگزاری جلسات برای رسیدگی به امور شهر و مردم هستم.

رئیس شورای شهر کرمانشاه با اشاره به برگزاری جلسه هیات رییسه شورا گفت: دراین جلسه نظر من این بود که جلسه رسمی آینده شورا دوشنبه هفته آینده برگزار شود، اما نهایتا با توجه به رای اعضا تصمیم بر برگزاری این جلسه در دوشنبه دو هفته دیگر (۱۳ بهمن) گرفته شد که امیدوارم این جلسه برگزار شود .

انتهای پیام/د