به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، متولی عفاف و حجاب در جامعه را متوجه یک دستگاه ندانست و گفت : همه دستگاه‌ها باید در این مورد مسئول و پای کار باشند. او دیدگاه‌های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در مورد […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، متولی عفاف و حجاب در جامعه را متوجه یک دستگاه ندانست و گفت : همه دستگاه‌ها باید در این مورد مسئول و پای کار باشند.

او دیدگاه‌های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در مورد عفاف و حجاب را مبنا و راهگشا دانست و با اشاره به نحوه رفتار مقام معظم رهبری در برخورد با ۲ جوان بدحجاب کوهنورد گفت : نسل امروز با نسل قدیم متفاوت است بنابراین در امر ترویج عفاف و حجاب در جامعه باید تخصصی و با دید بلندتر به قضیه نگاه شود.

او موازی کاری و برخورد غیرتخصصی با مسائل را یکی از مشکلات در تصمیم گیری‌ها دانست و افزود: باید پذیرفت که مباحث عفاف و حجاب نباید سیاسی شود و باگذشت ۴۲ سال از انقلاب اسلامی همه جریان‌ها در دستاورد‌ها نقش داشته اند و نباید در پرداختن به مشکلات سیاه نمایی و بزرگ نمایی کرد.

معاون استاندار کرمانشاه نسل جوان امروز را مانند نسل قدیم در دوران دفاع مقدس پایبند به اعتقادات و انقلاب دانست و افزود: نمونه این جوانان مدافعان حرم هستند.

خوش اقبال، خواستار برخورد تخصصی با موضوعات حجاب و عفاف شد و ادامه داد: وقتی نهاد‌ها و دستگاه‌های متولی فرهنگی راهکار و محتوا برای آموزش جوانان ارائه نکنند خوب دشمن این کار را می‌کند و یکی از عمده مشکلات ما در فضای مجازی همین مطلب است.

او خواستار ارائه راهکار‌هایی برای ازدواج سالم و آسان جوانان شد.

نیم درصد بودجه کشور به دستگاه‌های فرهنگی اختصاص می‌یابد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: وقتی نیم درصد از کل بودجه کشور به ۱۶ دستگاه متولی فرهنگ اختصاص داده می‌شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی فرهنگ تنها ۱۵ دهم این نیم درصد را دریافت می‌کند نباید توقع زیادی برای تولید محتوا فرهنگی داشت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افزایش قیمت روغن خوراکی و برنج وارداتی در کرمانشاه تکذیب شد

بهرام فاضلی زاد افزود: کل بودجه فصل پنجم این نهاد در استان را ۲۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: با این بودجه چه خوراک و محصول فرهنگی در زمینه‌های مختلف می‌توان تولید کرد تا الگو و مورد استقبال جوانان قرار بگیرد.

او با اشاره به استقبال فراوان مردم از سریال پایتخت گفت: اگر برای جامعه محتویات درست و مطابق فرهنگ و نیاز آن‌ها تولید شود چه در صدا و سیما چه در فضای مجازی حتما از آن استقبال می‌کنند و به طرف شبکه‌های ماهواره‌ای نخواهند رفت .

انتهای پیام/د