به گزارش خبرگزاری فارس در کرمانشاه، به دنبال شهادت «علی‌اکبر رنجبر» یکی از افسران پلیس در شهرستان شیراز هر یک از نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوهای جداگانه خواستار بازنگری قانون حمایت از پلیس و تأمین نیازها و تجهیزات ناجا شدند. محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه در خانه ملت در این خصوص، […]

به گزارش خبرگزاری فارس در کرمانشاه، به دنبال شهادت «علی‌اکبر رنجبر» یکی از افسران پلیس در شهرستان شیراز هر یک از نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوهای جداگانه خواستار بازنگری قانون حمایت از پلیس و تأمین نیازها و تجهیزات ناجا شدند.

محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه در خانه ملت در این خصوص، اظهار کرد: ابتدا جا دارد شهادت این افسر حافظ امنیت را تبریک و تسلیت عرض کنیم، به نظر می‌رسد باید در دو مبحث حمایت از پلیس و تأمین تجهیزات اقدامات جدی صورت گیرد.

وی افزود: قانون حمایتی از پلیس برای استفاده از سلاح در مواجهه با ارازل و اوباش وجود دارد، اما آنچه که مسلم است، حمایت مجموعه قضایی از پلیس است که باید این حمایت ها بیش از پیش افزایش یابد تا پلیس بتواند در مقابله با اقداماتی که مخل امنیت مردم است بهتر عمل کند.

دبیر هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع دوم حمایت از ناجا برای تأمین تجهیزات مناسب است که باید بروز باشد.

رشیدی ادامه داد: در سال گذشته بودجه مناسبی برای ناجا در نظر گرفته شد اما کافی نیست و باید در بودجه امسال مبلغ بالاتری را در نظر گرفت.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ١۴٠١ در پایان، گفت: پلیس ما باید در تجهیزات، آموزش و نیروی انسانی بروز ترین پلیس باشد که ناجا برای رسیدن به این مباحث نیازمند منابع مالی است و ما در مجلس تلاش می‌کنیم که خواست ناجا تحقق یابد.

مجتبی بخشی‌پور، نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، ضمن تبریک و تسلیت شهادت افسر ناجا، اظهار داشت: بازنگری در قوانین و ارائه راهکارهای جدی برای حفظ امنیت جانی حافظان امنیت مردم بعنوان یک لزوم باید صورت گیرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آمادگی برای خرید بیش از 650 هزار تن گندم از کشاورزانکرمانشاه

وی افزود: مجلس آمادگی دارد که با همکاری ستاد نیروهای مسلح و ناجا، به سرعت به وظایف خود عمل کند.

شهریار حیدری دیگر نماینده استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه این گفت‌وگو ضمن تبریک و تسلیت شهادت مأمور نیروی انتظامی اظهار داشت: امکانات نیروی انتظامی در مقابله با تهدیدات مناسب و بروز نیست.

وی افزود: پلیس برای اجرای برنامه‌های عملیاتی خود از لحاظ لجستیکی باید ارتقاء یابد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ١۴٠١ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت در لایحه بودجه مواردی را بیان و ناجا نیز برای تخصیص بودجه پیشنهاداتی را مطرح کرده است.

حیدری ادامه داد: آنچه که برای ما در کمسیون تلفیق مهم است، تحقق بخشی به پیشنهادات ناجاست و تلاش می‌کنیم خواست این عزیزان عملی شود.

عضو کمیته امنیتی کمسیون تلفیق بودجه سال ١۴٠١ در پایان گفت: نیروی انتظامی مظهر رشادت و مظلومیت است و باید با اقتدار کامل در حفظ امنیت کشور بخصوص شهروندان حرکت کند، لذا تأمین خواسته های آنان از وظایف ما در مجلس است.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا، نماینده مردم سنقرو کلیایی در مجلس نیز شهادت علی‌اکبر رنجبر در شیراز به دست اراذل و اوباش بسیار دردناک و سخت دانست و گفت: نیروی انتظامی مظهر اقتدار کشور است و نباید اقتدار او کم رنگ شود.

وی افزود: پیام این شهادت به مجلس اقدام فوری در بازنگری قانون حمل سلاح و استفاده از آن برای حافظان نظم و امنیت است که نباید خدشه‌دار شود.

سیدسعید موسوی، دادستان نظامی استان کرمانشاه نیز در ادامه ضمن تسلیت این واقعه تلخ به خانواده این شهید عرصه امنیت و همکاران وی، به خبرنگار فارس، گفت: دستگاه قضایی و دادستانی نظامی استان کرمانشاه حامی قاطع عملکرد قانونی و وفق مقررات ضابطین در راستای ماموریت‌های محوله و ایجاد امنیت در جامعه  بوده و می‌باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جذب بیش از ۲۹ هزار و ۸۰۰ مشترک جدید گاز طبیعی درکرمانشاه

وی خاطرنشان کرد: شهید رنجبر در راستای تأمین امنیت جامعه جان خود را در طبق اخلاص قرار داد و امروز همه آحاد مردم قدردان این تلاش‌ها و زحمات هستند.

انتهیا پیام/پاین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید