به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه ، اومیکرون سوار بر موج ششم کرونا این روزها به سرعت در حال پیشرفت است و کارشناسان معتقدند تنها راه مقابله با این سویه کرونا واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است. ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اعلام کرد مدارس شهرهای نارنجی در استان تا پایان هفته […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه ، اومیکرون سوار بر موج ششم کرونا این روزها به سرعت در حال پیشرفت است و کارشناسان معتقدند تنها راه مقابله با این سویه کرونا واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اعلام کرد مدارس شهرهای نارنجی در استان تا پایان هفته جاری به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود و پیش از این رئیس سازمان نظام پزشکی استان در نامه‌ای به استاندار خواستار غیرحضوری شدن مدارس شده بود.

از طرف دیگر با توجه به شیوع این ویروس و تردد مسافر از برخی مرزهای استان و تبادلات تجاری کنترل بر مرزها بیش از پیش انجام می‌شود.

مرادعلی تاتار فرماندار قصرشیرین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: کنترل مرزها از زمان شیوع کرونا تاکنون در حال انجام است و اکنون با شیوع سویه دلتا و اومیکرون شدت یافته است.

وی عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی در نقطه صفر مرزی قبل از گذرنامه مستقر است و هر مسافری که وارد می‌شود باید کارت واکسن و گواهی تست pcr را باید به همراه داشته باشد در غیر این صورت اجازه ورود ندارد.

تاتار با بیان اینکه این محدودیت‌ها از زمان شیوع کرونا وجود داشته و تا پایان اپیدمی کرونا نیز ادامه دارد گفت: تردد مسافر از مرز خسروی تعطیل است اما در مرز پرویز خان تردد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شرایط عنوان شده، انجام می‌شود.

وی افزود: مسافر از گیت که عبور می‌کند وار شهر می‌شود اما راننده‌های تجاری تنها وارد مرز می‌شوند و ارتباطی با شهر ندارند اما باید کارت واکسن همراه داشته باشند و چنانچه کارت واکسن همراه نداشته باشند اجازه ورود به مرز را نیز ندارند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
استاندار کرمانشاه: نیازمند توسعه اشتغال در مرز هستیم

سارا شاه‌آبادی معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه اظهار داشت: مدارس شهرستان‌هایی که اکنون در وضعیت نارنجی قرار گرفته‌اند تا پنجشنبه هفته جاری تعطیل است و با توجه به روند سویه اومیکرون به طور قطع این شهرستان‌ها در وضعیت قرمز قرار خواهند گرفت و تعطیلی و آموزش غیرحضوری قابل تمدید است.

وی از مردم خواست هر چه سریعتر و بدون تردید واکسیناسیون خود را تکمیل کنند عنوان کرد: واکسیناسیون نوبت سوم در کنترل بیماری بسیار مؤثر است و فاصله نوبت دوم و سوم هر نوع واکسنی باید سه ماه باشد.

انتهای پیام/۸۳۲/س