به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، مسئولان استان کرمانشاه در پی شهادت مأمور نیروی انتظامی در درگیری با اراذل و اوباش واکنش نشان دادند و خواستار پشتیبانی قانون از این مأموران و به روز شدن تجهیزات آن‌ها شدند. آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه ضمن محکوم کردن اقدام یکی از اراذل و […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، مسئولان استان کرمانشاه در پی شهادت مأمور نیروی انتظامی در درگیری با اراذل و اوباش واکنش نشان دادند و خواستار پشتیبانی قانون از این مأموران و به روز شدن تجهیزات آن‌ها شدند.

آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه ضمن محکوم کردن اقدام یکی از اراذل و اوباش در حمله به مامور انتظامی شیراز که منجر به شهادت مظلومانه وی شد، اظهار داشت: لازم است قانون پشتیبانی لازم را از پلیس به عمل آورده تا در چنین مواقعی مأمور انتظامی بتواند اقدام مقابله‌ای لازم را به عمل آورد.

وی با بیان اینکه حمله به پلیس باعث تضعیف امنیت کشور می‌شود، گفت: هرقدر برخورد با اراذل و اوباش با جدیت بیشتری انجام شود باعث خواهد شد تا ناامنی در جامعه ظهور نکند.

علما عنوان کرد: ایجاد رعب و وحشت توسط اراذل و اوباش در هر کجای کشور باشد محکوم است و نیروی انتظامی باید با اقتدار تمام مقابل ایجاد ناامنی در جامعه بایستند کمااینکه تاکنون نیز اینگونه بوده است.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه یکی از وظایف پلیس تامین امنیت در جامعه است، گفت: خوشبختانه هرزمان که لازم بوده ماموران انتظامی مجاهدانه برای تحقق این امر تلاش کرده و از جان مایه گذاشته اند.

وی با تسلیت شهادت شهید “علی اکبر رنجبر” اظهار داشت: برخورد قاطعانه با اشرار امروز یک مطالبه مردمی است که انتظار می‌رود دستگاه‌های مسئول به خوبی به آن ورود پیدا کنند.

مأموران انتظامی در قلب مردم جای دارند

آیت‌الله نریمانی نماینده کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری نیز اظهار داشت: امروز همه مسئولان کشور حامی خانواده بزرگ انتظامی هستند چرا که کارکنان رشید و جان بر کف آن مجاهدانه برای تامین امنیت شهروندان فداکاری و تلاش می کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۸۰ مرکز مثبت زندگی با هدف تجمع خدمات بهزیستی درکرمانشاهافتتاح شد

وی گفت: حادثه‌ای که منجر به شهادت مامور فداکار و مظلوم پلیس شد باعث ناراحتی و نگرانی همه مردم و مسئولان را فراهم آورد.

نریمانی با اشاره به برخی ایرادات که در قانون به کارگیری سلاح برای مأموران پلیس وجود دارد، خاطرنشان کرد: رئیس مجلس اشاره درستی به این موضوع داشت و عنوان کرد که نیروی انتظامی باید لایحه ای را در خصوص استفاده از اسلحه در موارد مشابه این حادثه تهیه و به مجلس ارائه کند تا بر اساس آن نمایندگان اقدامات لازم را انجام دهند.

نریمانی خاطرنشان کرد: هم اکنون قوانینی در خصوص استفاده پلیس از سلاح وجود دارد اما قیدو بندهای زیادی وجود دارد که ارائه لایحه از سوی پلیس به مجلس می تواند این قیدوبندها را حذف کند.

نماینده کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: موضوع بعدی برخورد قاطعانه با اراذل و اوباشی است که گاهی اوقات یا سلاح سرد و گرم باعث ایجاد ناامنی در جامعه و رعب و وحشت میان مردم می‌شوند.

وی گفت: چرا باید یک شرور به خود اجازه دهد این چنین بی مهابا به مامور پلیس که مجری قانون است حمله کند، اگر برخوردهای قاطعانه ای تری با چنین اراذلی صورت گیرد مطمئنا اثرات بازدارنده ای خواهد داشت.

نریمانی افزود: ماموران انتظامی در قلب مردم جای دارند و تلاش و جانفشانی آن‌ها بر هیچ کس پوشیده نیست و در حادثه مظلومیت آن‌ها بازهم ثابت شد و انتظار می‌رود متولیان امر برخورد قاطعی با عامل شهادت این مامور وظیفه شناس داشته باشد.

تجهیزات پلیس باید به‌روز باشد

نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای نیز خواستار بازنگری قانون حمایت از پلیس و تأمین نیازها و تجهیزات ناجا شدند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فرصت ویژه خط حمله پرسپولیس برای افزایش آمار گلزنی

محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ابتدا جا دارد شهادت این افسر حافظ امنیت را تبریک و تسلیت عرض کنیم، به نظر می‌رسد باید در دو مبحث حمایت از پلیس و تأمین تجهیزات اقدامات جدی صورت گیرد.

وی افزود: قانون حمایتی از پلیس برای استفاده از سلاح در مواجهه با ارازل و اوباش وجود دارد، اما آنچه که مسلم است، حمایت مجموعه قضایی از پلیس است که باید این حمایت ها بیش از پیش افزایش یابد تا پلیس بتواند در مقابله با اقداماتی که مخل امنیت مردم است بهتر عمل کند.

دبیر هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: موضوع دوم حمایت از ناجا برای تأمین تجهیزات مناسب است که باید به روز باشد.

رشیدی گفت: در سال گذشته بودجه مناسبی برای ناجا در نظر گرفته شد اما کافی نیست و باید در بودجه امسال مبلغ بالاتری را در نظر گرفت.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: پلیس ما باید در تجهیزات، آموزش و نیروی انسانی بروز ترین پلیس باشد که ناجا برای رسیدن به این مباحث نیازمند منابع مالی است و ما در مجلس تلاش می‌کنیم که خواست ناجا تحقق یابد.

مجتبی بخشی پور نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تبریک و تسلیت شهادت افسر ناجا اظهار داشت: بازنگری در قوانین و ارائه راهکارهای جدی برای حفظ امنیت جانی حافظان امنیت مردم بعنوان یک لزوم باید صورت گیرد.

وی افزود: مجلس آمادگی دارد که با همکاری ستاد نیروهای مسلح و ناجا، به سرعت به وظایف خود عمل کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تئاتر مرصاد به جشنواره ملی فرهنگی- هنری تبدیل می‌شود

شهریار حیدری دیگر عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه ضمن تبریک و تسلیت شهادت مأمور نیروی انتظامی اظهار داشت: امکانات نیروی انتظامی در مقابله با تهدیدات مناسب و بروز نیست.

وی افزود: پلیس برای اجرای برنامه‌های عملیاتی خود از لحاظ لجستیکی باید ارتقاء یابد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دولت در لایحه بودجه مواردی را بیان و ناجا نیز برای تخصیص بودجه پیشنهاداتی را مطرح کرده است.

حیدری گفت: آنچه که برای ما در کمیسیون تلفیق مهم است، تحقق بخشی به پیشنهادات ناجاست و تلاش می‌کنیم خواست این عزیزان عملی شود.

عضو کمیته امنیتی کمسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ در پایان گفت: نیروی انتظامی مظهر رشادت و مظلومیت است و باید با اقتدار کامل در حفظ امنیت کشور بخصوص شهروندان حرکت کند، لذا تأمین خواسته های آنان از وظایف ما در مجلس است.

انتهای پیام/۸۳۲/ش