اسناد به دست نشان می‌دهد مسعود رجوی که جزو مدعیان انقلاب اسلامی ایران بود، جزو همکاران دیرینه ساواک و رژیم پهلوی محسوب می‌شد و در سرکوب انقلابیون نقش کلیدی داشت؛ اسنادی که بازخوانی‌شان در آستانه سالروز انقلاب، عبرت آموز است. به گزارش «تابناک»؛ در جریان مبارزات انقلابی و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بسیاری از […]

اسناد به دست نشان می‌دهد مسعود رجوی که جزو مدعیان انقلاب اسلامی ایران بود، جزو همکاران دیرینه ساواک و رژیم پهلوی محسوب می‌شد و در سرکوب انقلابیون نقش کلیدی داشت؛ اسنادی که بازخوانی‌شان در آستانه سالروز انقلاب، عبرت آموز است.

به گزارش «تابناک»؛ در جریان مبارزات انقلابی و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بسیاری از گروه‌ها در راستای کوشش برای ضربه و سقوط نهال نوپای انقلاب، هم‌راستا شدند و هرچند همه آنها لزوماً دور یک میز ننشسته بودند اما به روش‌های مشابهی متوسل می‌شدند و بعضاً همدست می‌شدند.

به عنوان نمونه در حالی که تنها شواهد و مستندات فراوانی از همدستی سازمان منافقین، گروهک‌های خلق عرب و برخی دیگر از گروهک‌های تجزیه طلب و همچنین بختیار با صدام حسین در دسترس بود، سال گذشته اسنادی توسط استخبارات عراق منتشر شد که طی آن همکاری فرح پهلوی و پسرش رضا پهلوی با صدام حسین و رژیم بعث عراق را برای تحمیل هشت سال جنگ به ایران و کشتار مردم افشا می‌کرد.

چگونه مسعود رجوی با ساواک برای شکست انقلاب همکاری می‌کرد؟

با این حال در دوران پیش از انقلاب نیز این همراستایی مشهود بوده که در سال‌های اخیر به مرور این ماجرا کشف شده است. در همین راستا سندی تاریخی به امضای نصیری، رئیس ساواک وجود دارد که نشان می دهد مسعود رجوی همکار دیرین ساواک و رژیم پهلوی بوده و در سرکوب مخالفان شاه حتی کسانی که در ظاهر، هم سازمانی رجوی بوده‌اند نقش ویژه‌ای داشته است.

چگونه مسعود رجوی با ساواک برای شکست انقلاب همکاری می‌کرد؟

این سند و همچنین کشتار، ترور و بمب گذاری سازمان منافقین برای قتل عام بیش از هفده هزار ایرانی و بیانیه های گوناگون هماهنگ با خاندان فراری پهلوی نشان می دهد که مسعود و مریم رجوی، ماشین ترور رضا و فرح پهلوی قبل و بعد از سقوط رژیم ستمشاهی بوده اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اکران فیلم سینمایی در محله محروم ملاحسینی شهرک جعفرآبادکرمانشاه

سازمان منافقین برای مخفی کاری درباره همکاری خود با ساواک و پهلوی، سعی داشت سابقه خود را در مبارزه با رژیم پهلوی نشان دهد و رضا و فرح پهلوی هم برای تداعی نشدن سوابق رضاخان و محمد رضا پهلوی در کشتار مردم به خاطر شهرت منافقین به ترور، سعی داشتند همکاری بین خود و گروهک تروریستی منافقین را مخفی نگه دارند تا این واقعیت که ویژگی مشترک پهلوی و رجوی در ترور و کشتار عمومی باعث هم افزایی آنها شده مخفی بماند.