ایسنا/کرمانشاه رئیس انجمن صنعت ساختمان استان کرمانشاه از پیگیری برای راه‌اندازی مرکز داوری ساختمان در کرمانشاه خبر داد و ابراز امیدواری کرد این مرکز تا پایان سال راه‌اندازی شود. آرش شادفر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به سهم بالایی که پرونده‌های بخش ساختمان، مسکن و ساخت و ساز در مراجع قضایی دارند، […]

ایسنا/کرمانشاه رئیس انجمن صنعت ساختمان استان کرمانشاه از پیگیری برای راه‌اندازی مرکز داوری ساختمان در کرمانشاه خبر داد و ابراز امیدواری کرد این مرکز تا پایان سال راه‌اندازی شود.

آرش شادفر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به سهم بالایی که پرونده‌های بخش ساختمان، مسکن و ساخت و ساز در مراجع قضایی دارند، افزود: از همین رو راه‌اندازی مرکز داوری تخصصی برای بخش ساختمان استان ضروری به نظر می‌رسد.

وی ادامه داد: این مرکز در اتاق بازرگانی کرمانشاه و زیرمجموعه مرکز داوری اتاق بازرگانی خواهد بود و داوران آن نیز مشخص شده است.

رئیس انجمن صنعت ساختمان استان کرمانشاه از پیگیری‌های متعدد و جلساتی که با ذینفعان برگزار شده یاد کرد و افزود: روند کار خوب پیش رفته و امیدواریم تا پایان سال این مرکز راه‌اندازی شود.

شادفر معتقد است، با راه‌اندازی مرکز داوری ساختمان، دیگر نیازی به مراجعه فعالین بخش ساختمان به مراجع قضایی و اتلاف زمان و هزینه در این بخش نیست و رسیدگی به پرونده‌هایی که شاید در فرآیند دستگاه قضایی ممکن است چند سال به طول بیانجامد، در زمان کوتاهی انجام خواهد شد.

رئیس انجمن صنعت ساختمان استان کرمانشاه از بخش‌های مختلفی که می‌توانند از مزایای این مرکز استفاده کنند هم یاد کرد و گفت: یکی از مهمترین موارد قراردادهای مشارکت در ساخت و پیش فروش است.

به گفته شادفر، قرار است پلتفرم واحد و مشخصی برای این شیوه قراردادها تنظیم و شرط داوری در آن گنجانده شود و مشاورین املاک از آن استفاده کنند تا بتوان بهتر به دعاوی بین سازندگان و مالکین ساختمان رسیدگی کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نعمتی: می‌خواهیم جایگاه همیشگی پرسپولیس را پس بگیریم/ شرایط مالی ما خوب نیست

وی خاطرنشان کرد: همچنین در زمینه دعاوی مالکین با مجریان ذی صلاح، دفاتر مهندسی، آزمایشگاه‌های مرتبط با صنعت ساختمان و … نیز می‌توان از ظرفیت این مرکز داوری استفاده کرد و برای این بخش نیز قراردادهای مشخصی تعریف خواهد شد.

انتهای پیام