آخرین اخبار

ساختار صنعت فرش نیازمند توجه بیشتر است

بهمن ۲, ۱۳۹۹

به گزارش کردپرس؛ “هوشنگ بازوند” در جلسه کارگروه فرش استان که با حضور رافع رئیس مرکز ملی فرش ایران در محل سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: ضرورت دارد که ساختار مرکز ملی فرش ایران تقویت شود زیرا این موضوع منجر به توسعه بیشتر صنعت فرش که اشتغالزایی و رونق اقتصادی را به دنبال دارد، خواهد شد.

وی بیان داشت: می توان با استفاده از ظرفیت زنجیره فرش دستباف از “پشم تا فرش” بطور متوسط در هر استان ۳ هزار شغل یعنی ۱۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد کرد اما متاسفانه این صنعت با چالش هایی همراه است که قابل حل هستند.

وی با اشاره به اختصاص ۶۰ الی ۷۰ هزار میلیارد تومان وام قرص الحسنه در کشور توسط بانک مرکزی تصریح کرد: سازمان مرکز ملی فرش ایران می تواند با گرفتن اعتباری حدود ۳ هزار میلیارد تومان از این تسهیلات بانک مرکزی بیش از پیش به توسعه صنعت فرش و ایجاد اشتغال در این صنعت کمک کند.

مقام عالی استان ادامه داد: باید توسعه صنعت فرش و استفاده از زنجیره فرش دستباف به عنوان یک اولویت قرار بگیرد و هر موضوعی که برای رونق بخش های مختلف و اشتغالزایی در دولت های یازدهم و دوازدهم مطرح شده، مورد حمایت قرار گرفته لذا این صنعت هم باید از سوی متولیان هر چه بیشتر به عنوان اولویت مهم مطرح شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اولویت قرار گرفتن طرح تحول سلامت در نظام اجرایی کشور توسط دولت دکتر روحانی در چند سال گذشته گفت: هم چنان که این طرح مورد توجه قرار گرفت و امروز اگر قادر شدیم که اقدامات تاثیرگذاری در برابر ویروس کرونا انجام دهیم به جهت اجرای این طرح تحول ساز و اثربخش بود لذا با مطرح نمودن ویژگی ها و اولویت های مهم مانند توسعه صنعت فرش می توانیم این صنعت را مورد توجه بیشتری قرار دهیم که منجر به اثربخشی گسترده تر این صنعت شود.

بازوند گفت: باید توسعه صنعت فرش در هئیت دولت توسط متولیان این صنعت به عنوان اولویت مورد توجه قرار گیرد و جایگاه این صنعت هر چه بیشتر در وزارتخانه ها مشخص و تبیین گردد.

وی همچنین با تاکید بر ایجاد کارکاه های بزرگ و متمرکز برای توسعه صنعت فرش، اظهار داشت: با تدوین برنامه ای می شود بنیاد مسکن را برای ساخت مکان ها و یا واحدهایی در روستاها برای استفاده فرادی که در صنعت فرش اشتغال دارند، ترغیب نمود لذا باید هر چه بیشتر به تقویت ساختار این صنعت حرکت کنیم.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به تاریخچه درخشان صنعت فرش در کشور بیان داشت: ضرورت دارد در جهت تقویت فرهنگ فرش بافی کشور و صادرات آن که دارای قدمت ویژه ای در جهان می باشد، نهایت تلاش خود را بکار گیریم.

بازوند در پایان اظهار امیدواری کرد که سفر رئیس مرکز ملی فرش ایران به استان منجر به تقویت و توسعه هر چه بیشتر صنعت فرش در استان شود.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مردم کرمانشاه هم‌زمان از ۲ ماسک استفاده کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×