به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، افزایش قیمت سیب‌زمینی در کرمانشاه به گونه‌ای است که در برخی مناطق با قیمت هر کیلو ۱۸ هزار تومان عرضه می‌شود و این در حالی است که این محصول در سبد تمام خانوارها وجود دارد. این افزایش قیمت در حالی است که بنابر اعلام سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، افزایش قیمت سیب‌زمینی در کرمانشاه به گونه‌ای است که در برخی مناطق با قیمت هر کیلو ۱۸ هزار تومان عرضه می‌شود و این در حالی است که این محصول در سبد تمام خانوارها وجود دارد.

این افزایش قیمت در حالی است که بنابر اعلام سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت بر کالاهای کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با حضور و اقتدار سربازان گمنام امام زمان (عج) طی سه روز گذشته در مجموع ۳۶۵۰ تن انبار سیب‌زمینی و ۱۳۰۰ تن پیاز احتکاری در کرمانشاه کشف و ضبط شده است.

منصور کاکایی با اشاره به روند تشدید بازرسی‌های صورت گرفته از انبارها و سردخانه‌های استان کرمانشاه و تشکر از اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) جهت کشف انبارهای احتکاری در سطح استان عنوان کرد: انبارها و سردخانه‌هایی که در سامانه‌های اعلام شده ثبت نشده اند، مشمول کالای احتکاری می باشند و در این راستا قطعا با محتکرین برخورد خواهد شد.

وی به روند رو به کاهش قیمت سیب‌زمینی در بازار اشاره کرد و افزود: با تدابیر اتخاذ شده و عرضه گسترده سیب‌زمینی در سطح میادین انتظار می‌رود بازار این محصول تا پایان هفته جاری متعادل شود.

ایرج صفایی مدیرتعاون روستایی استان کرمانشاه نیز اظهار داشت: از دو روز گذشته توزیع سیب‌زمینی در چهار نقطه از شهر کرمانشاه با قیمت هر کیلوگرم ۱۱ هزار تومان آغاز شده و در تلاش هستیم که با وارد کردن سیب‌زمینی از استان همدان نرخ عرضه آن را به هر کیلو ۱۰ هزار تومان برسانیم.

وی عنوان کرد: هم‌اکنون سیب‌زمینی با قیمت مناسب در چهار نقطه شهر کرمانشاه شامل درب جهاد کشاورزی، محله ابوذر، خیام و اربابی در حال عرضه است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مدیرعامل هلال احمر خواستار صدور مجوز راه‌اندازی داروخانه درکرمانشاه شد

مدیرتعاون روستایی استان با اشاره به اینکه عرضه سیب‌زمینی با نرخ دولتی به منظور تنظیم بازار از چند روز پیش در شهرستان اسلام‌آبادغرب نیز در حال انجام است گفت: در این مدت ۱۰ تن سیب‌زمینی در این شهرستان توزیع شده است.

انتهای پیام/۸۳۲/ ع