به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمدرضا مقیمی امروز در نشست با فرمانده و مدیران انتظامی استان کرمانشاه، اظهار داشت: امروز پدیده قاچاق یکی از معضلات مهم اقتصادی جامعه است و همه باید برای مقابله با آن تلاش و برنامه‌ریزی کنند. وی رشد کشفیات قاچاق در کرمانشاه را بیانگر اهتمام بسیار جدی پلیس استان در […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمدرضا مقیمی امروز در نشست با فرمانده و مدیران انتظامی استان کرمانشاه، اظهار داشت: امروز پدیده قاچاق یکی از معضلات مهم اقتصادی جامعه است و همه باید برای مقابله با آن تلاش و برنامه‌ریزی کنند.

وی رشد کشفیات قاچاق در کرمانشاه را بیانگر اهتمام بسیار جدی پلیس استان در راستای برخورد با این پدیده برشمرد و گفت: همین که ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در ۱۰ ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۵۰ درصد رشد داشته نشان می‌دهد ماموران انتظامی کرمانشاه برای مقابله با این پدیده، پای کار هستند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی همچنین کشف بیش از ۳۶۷ میلیارد تومان کالای احتکاری در کرمانشاه را نیز یکی دیگر از اقدامات شایان توجه مجموعه انتظامی استان خصوصا پلیس امنیت اقتصادی کرمانشاه برشمرد.

وی یادآوری کرد: در مدت ۱۰ ماه سپری شده از سال، آمارها حاکی از رشد ۶۰ درصدی کشفیات جرائم اقتصادی در استان کرمانشاه است که رشد بسیار خوب و قابل ملاحضه‌ای به شمار می رود.

مقیمی خاطرنشان کرد: اقدامات انتظامی استان کرمانشاه در زمینه کشف احتکار بسیار امیدوار کننده و بیانگر اهتمام جدی فرمانده و مدیران انتظامی این استان برای برخورد با معضلات اقتصادی است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در استان کرمانشاه به صورت میانگین ماهانه ۵ پرونده قاچاق به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون تومان کشف می شود تا در این خصوص هم جزو استان‌های موفق کشور باشد.

مقیمی در پایان مبارزه با پدیده قاچاق را جزو اولویت‌های کاری ناجا برشمرد و گفت: برخورد قاطعانه با قاچاقچیان همواره جزو تاکیدات فرمانده ناجا بوده و امیدوارم با همکاری بیشتر مردم بتوانیم ضربه‌های جدی‌تری به آن‌ها وارد کنیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
لغو بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در آمریکای جنوبی

رشد ۱۵۴ درصدی کشفیات قاچاق در کرمانشاه

علی‌اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه این نشست از تشکیل ۲ هزار و ۳۰۶ فقره پرونده قاچاق در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: در این خصوص نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲ هزار و ۱۳ پرونده تشکیل شده بود ۱۵ درصد افزایش داشته‌ایم.

وی در ادامه به تفکیک ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده پرداخت و گفت: از مجموع پرونده‌های تشکیلی سال‌جاری، ۲ هزار و ۹۶ پرونده کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان ارزش آن‌ها بوده و ۱۵۲ پرونده نیز ارزشی بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان داشته‌اند که به ترتیب ۱۳ و ۷۵ درصد نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته رشد داشته‌اند.

رئیس پلیس استان کرمانشاه به پرونده‌های تشکیل شده بالای ۵۰۰ میلیون تومان نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال‌جاری ۵۸ فقره پرونده در این خصوص تشکیل شده که نسبت به ۳۶ پرونده سال گذشته، ۶۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به دستگیری ۲ هزار و ۵۸ قاچاقچی در ۱۰ ماه سپری شده از سال اشاره و اظهار کرد: این تعداد دستگیری نسبت به سال قبل که یک هزار و ۶۵۰ نفر بوده، ۲۵ درصد افزایش داشته است.

جاویدان باندهای منهدم شده قاچاق را نیز ۲۳ مورد ذکر کرد و گفت: امسال همچنین یک هزار و ۱۶۴ دستگاه خودرو متعلق به قاچاقچیان توقیف شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه از اجرای ۱۷ طرح اختصاصی مقابله قاچاق کالاهای ممنوعه، کالاهای دخانی و سوخت و دام طی ۹ ماهه خبر داد و گفت: ارزش کشفیات صورت گرفته در این طرح‌ها به بیش از ۲۱۰ میلیارد تومان می رسد تا در مجموع کرمانشاه رتبه ۱۶ کشور را به خود اختصاص دهد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۹۱ فوتی و ۶۶۰۸ ابتلای جدید کرونا در کشور

وی در ادامه با قدردانی از تلاش‌های ماموران انتظامی استان و به‌خصوص پلیس امنیت اقتصادی برای مقابله با پدیده قاچاق، گفت: خوشبختانه اراده کافی برای این کار و برخورد با قاچاقچیان وجود داد که حاصل آن کشفیات خوب صورت گرفته، بوده است.

جاویدان همچنین با اشاره به نوپا بودن پلیس امنیت اقتصادی، خواستار تقویت بیشتر این پلیس از سوی ناجا به منظور ورود جدی‌تر آن در بحث‌های مربوط به جرائم خاص اقتصادی نظیر پولشویی، ارتشاء، فرار مالیاتی و … شد و گفت: در استان نیز تلاش می‌کنیم امکانات مورد نیاز این پلیس را فراهم و از نظر نیروی انسانی نیز تقویت شود.

انتهای پیام/پ/خ