معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از بستری ۲۸ کودک مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر ابراهیم شکیبا با بیان اینکه سویه امیکرون بیشتر کودکان را درگیر می‌کند، گفت: از این تعداد کودک بستری ۱۸ نفر در مرکز استان و مابقی در شهرستان‌ها […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از بستری ۲۸ کودک مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر ابراهیم شکیبا با بیان اینکه سویه امیکرون بیشتر کودکان را درگیر می‌کند، گفت: از بستری ۲۸ کودک مبتلا به کرونا در استان کرمانشاهاین تعداد کودک بستری ۱۸ نفر در مرکز استان و مابقی در شهرستان‌ها بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در آستانه پیک ششم کرونا هستیم، افزود: در سویه اُمیکرون با افزایش سریع و انفجاری موراد ابتلا مواجه ایم که همین موضوع باعث نگرانی بیشتر شده است.

دکتر شکیبا تصریح کرد: انتظار می‌رود در دو هفته آینده با افزایش موارد بستری و پس از آن با افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا مواجه شویم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: در این شرایط واکسیناسیون به معنای ایجاد ایمنی قطعی نیست و تداوم اقدامات پیشگیرانه مانند استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی، شستن دست ها، جلوگیری از ازدحام جمعیت و عدم حضور در مکان‌های شلوغ و اطمینان از تهویه مناسب نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی همچنین از تزریق سه میلیون و ۱۹۸ هزار دُز واکسن کرونا در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۹۰.۳ درصد جمعیت هدف استان (بالای ۱۲ سال) نوبت اول، ۸۰.۱ درصد نوبت دوم و۳۱ درصد جمعیت هدف (بالای ۱۸ سال) استان هم نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند که از این نظر از میانگین کشور جلوتریم.

دکتر شکیبا همچنین میزان تزریق واکسن در جمعیت ۹ تا ۱۲ سال استان را ۷ درصد اعلام کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تازه‌ترین ‌رنگ‌بندی کرونا در استان‌های ایران| وضعیت‌ناپایدار کرونایی در تمام کشور/ کووید19 در شمال نگران‌کننده ‌شد+جدول