حمیدرضا امیری، سرپرست شرکت مخابرات منطقه کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با بیان اینکه ۱۳سایت تلفن همراه جدید در استان راه‌اندازی شده، اظهار کرد: ۶٠ سایت تلفن همراه نیز به ۳G و ۴G ارتقاء یافته است.   وی با بیان اینکه ۱۲٠ کیلومتر فیبرنوری در استان اجرا شده، اعلام کرد: فیبرنوری خانگی […]

حمیدرضا امیری، سرپرست شرکت مخابرات منطقه کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با بیان اینکه ۱۳سایت تلفن همراه جدید در استان راه‌اندازی شده، اظهار کرد: ۶٠ سایت تلفن همراه نیز به ۳G و ۴G ارتقاء یافته است.  

وی با بیان اینکه ۱۲٠ کیلومتر فیبرنوری در استان اجرا شده، اعلام کرد: فیبرنوری خانگی در ۵ نقطه استان از جمله شهر پاوه به اجرا درآمده و همچنین در ۳ شهرک صنعتی فیبرنوری اجرا کرده‌‌ایم که بسیار به صنعتگران و تولیدکنندگان کمک خواهد کرد.

سرپرست شبکه مخابرات استان کرمانشاه توسعه فیبر نوری درون شهری را از اهداف این شرکت برشمرد و گفت: سرمایه‌گذاری عظیمی در بحث فیبر نوری انجام شده و سال آینده شاهد توسعه خوبی در این بخش خواهیم بود.

امیری خاطرنشان کرد: در سال جاری ۸٠ میلیارد تومان برای توسعه شبکه مخابراتی استان هزینه و ۱۶ هزار ADSL و ۸ هزار و ۵٠٠ خط تلفن ثابت در استان دایر شده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت توسعه ارتباطات روستایی و تلاش این شرکت برای رفع مشکلات مربوط به آنتن‌دهی و دسترسی به اینترنت در روستاها، تصریح کرد: در سال‌جاری توسعه ارتباطات روستایی برای ۶۲ روستا در دست اجراست و در سال آینده نیز ۶۳ روستا در دستورکار قرارخواهند گرفت که توسط ۸ سایت پوشش داده خواهند شد.

امیری با اشاره به موضوع سرقت‌ تجهیزات و سیم‌های مخابراتی، میزان آن را در استان کرمانشاه نسبت به میانگین کشور، کمتر اعلام کرد و از اقدامات پیشگیرانه این شرکت سخن گفت و افزود: این موضوع ما را آزار می دهد، اما اجازه نداده‌ایم خلل چندانی در خدمات ما وارد کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فوتبال کرمانشاه ثروتمند، اما فقیر/ زمین چمن مناسبنداریم

سرپرست شرکت مخابرات منطقه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش از طلب بیش از ۴٠ میلیارد تومانی این شرکت از اپراتورهای تلفن همراه، ادارات و سازمان‌ها و مردم خبر داد و گفت: اگر این بدهی‌ها به موقع پرداخت شوند در توسعه فعالیت‌های ما مؤثر خواهد بود.

وی بیان داشت: پوشش اینترنت ۴G در جاده‌های استان کرمانشاه نسبت به بسیاری از  استان‌ها بهتر است.

امیری در بخش پایانی سخنانش از مردم درخواست کرد، از اینترنت ثابت بیشتر استفاده کنند چون هم برای مردم و هم دولت کم‌هزینه‌تر است و گفت: تا پایان دولت سیزدهم ۲٠ میلیون پورت پرظرفیت به مردم واگذار می‌شود.

انتهای پیام/پاین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید