۶۶ طرح آبرسانی روستایی در استان کرمانشاه با اعتباری بالغ بر ۵۶ میلیارد تومان امروز با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهور و وزیر نیرو به بهره برداری رسید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، علیرضا کاکاوند مدیرعامل شرکت آبفای استان در حاشیه افتتاح این طرح‌های آبرسانی گفت: با بهره برداری از این طرح‌ها […]

۶۶ طرح آبرسانی روستایی در استان کرمانشاه با اعتباری بالغ بر ۵۶ میلیارد تومان امروز با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهور و وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، علیرضا کاکاوند مدیرعامل شرکت آبفای استان در حاشیه افتتاح این طرح‌های آبرسانی افتتاح ۶۶ طرح آبرسانی روستایی در استان کرمانشاهگفت: با بهره برداری از این طرح‌ها ۱۷ هزار و ۵۸ نفر از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره‌مند شده اند.

وی افزود: این طرح‌ها در شهرستان‌های کرمانشاه، کنگاور، اسلام آباد غرب، سنقروکلیایی، پاوه، ثلاث باباجانی، گیلانغرب، جوانرود و دالاهو اجرا شده است.

کاکاوند اظهار داشت: با توجه به جهش اعتباری که امسال در حوزه آب استان بخصوص آب روستایی داشتیم، علاوه بر این پروژه‌ها که امروز شاهد افتتاح آن هستیم شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه پروژه‌های متعدد دیگری را نیز در دست اقدام دارد.

مدیرعامل شرکت آبفای استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای آبرسانی به ۴۶۰ روستا دارای تنش آبی در استان خبر داد و گفت: در ایام دهه مبارک فجر پروژه آبرسانی به ۱۲۲ روستا از این تعداد به بهره برداری رسید.

وی افزود: برنامه شرکت آبفای استان برای آبرسانی به روستا‌های باقی مانده از این ۴۶۰ روستا، آبرسانی پایدار به ۵۰ روستا تا پایان اسفند ماه سال جاری، همچنین تلاش برای آبرسانی به ۲۶۰ روستای دیگر تا پایان خرداد ماه سال آینده و بهره مندی روستا‌های باقی مانده از نعمت آب شرب سالم و پایدار تا پایان سال ۱۴۰۱ است.

کاکاوند خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح‌ها شاخص بهره مندی آب شرب استان به ۹۰ درصد خواهد رسید.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اقامه نماز جمعه ۲۴ بهمن ماه در کرمانشاه