معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از اختصاص سهمیه جدید برای بیمه مزارع دیم استان خبر داد و گفت: کشاورزان دیم کار تا اول اسفند فرصت دارند نسبت به بیمه مزارع خود اقدام کنند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سید افشین صفوی اظهار داشت: در قالب طرح جهش تولید دیمزار‌ها […]

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از اختصاص سهمیه جدید برای بیمه مزارع دیم استان خبر داد و گفت: کشاورزان دیم کار تا اول اسفند فرصت دارند نسبت به بیمه مزارع خود اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سید افشین صفوی اظهار داشت: در قالب طرح جهش تولید دیمزار‌ها امسال ۱۵۰ هزار اختصاص سهمیه جدید برای بیمه مزارع دیم کرمانشاههکتار سهمیه برای بیمه محصولات کشاورزی به استان اختصاص یافت که با پیگیری‌های انجام شده ۵۴ هزار هکتار دیگر به این سهمیه اضافه شده است.

وی افزود: کشاورزان در این طرح با پرداخت ۴۵ هزار تومان به ازای هر هکتار می‌توانند دیم زار‌های خود را بیمه کنند و در صورت خسارت به ازای هر هکتار یک میلیون تومان دریافت کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه تا کنون ۱۶۱ هزار هکتار از اراضی استان بیمه شده است، خاطرنشان کرد: همچنین از هر دو‌هکتار زمین تحت پوشش این طرح به یک هکتار کود رایگان تعلق می‌گیرد و به متقاضیان نیز ادوات کشاورزی با تسهیلات ۴ درصد پرداخت می‌شود.

صفوی یادآور شد: در این طرح سال گذشته ۱۱۳ میلیارد تومان خسارت به کشاورزان استان کرمانشاه پرداخت شد.

وی همچنین به کسب رتبه نخست استان در بیمه دیم زار‌ها اشاره کرد و گفت: با فاصله قابل توجهی از سایر استان‌ها در جایگاه نخست کشور هستیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ایران ۴۲ سال است آمریکا را معطل خود کرده‌ است/ساخت بالگردهوانیروز در کرمانشاه